موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

اخذ ویزای تجاری روسیه

در هنگام ورود به روسیه باید نامه تمکن مالی خود را (به واحد پولی کشور مورد نظر) به مامور ویزا در سفارت مزبور تحویل دهید. نامه باید ممهور به مهر و امضای مدیر شعبه ارزی باشد. از جمله مدارک دیگر برنامه سفر شما به کشور مقصد است. برنامه باید دقیق و کامل باشد که ...
شرکت راشا کستر پازیریک
اخذ ویزای تجاری روسیه

راهنمای مطالعه

برای سفر به کشورهای خارجی اولین گام گرفتن ویزا می باشد. به زبان ساده ویزا همان اجازه ورود به کشورهای دیگر است. اگر قصد تجارت با روسیه یا صادرات به روسیه را دارید و یا می خواهید کسب و کاری در سایر کشورها راه‌ اندازی کنید، نیاز به ویزای تجاری دارید. حتی برای شرکت در کنفرانس‌ یا همایشی که‌ به کسب و کارتان مربوط است نیز به اخذ ویزای تجاری نیازمندید. فعالان عرصه تجارت، بازرگانان و افرادی که به کار صادرات و واردات روسیه مشغولند، برای مهاجرت از ویزای تجاری استفاده می کنند تا بتوانند حرفه خود را توسعه دهند. اما اگر می خواهید در کشور دیگری استخدام شوید باید ویزای کار بگیرید نه ویزای تجاری. ویزای تجاری ۱ تا ۳ ماه اعتبار دارد.

ویزای تجاری چیست؟

همانطور که اشاره کردیم ویزای تجاری برای افرادی که هدفشان تجاری و کسب و کار است صادر می شود. ولی دانستن این نکته ضروری است که اگر مدارک تان ناقص باشد ویزای شما صادر نمی شود! پس قبل از ارسال، از کامل بودن مدارک خود مطمئن شوید. دقت کنید که حتما فرم مشخصات میزبان را هم بفرستید. مدت زمانی که طول می‌کشد تا مدارک شما بررسی و ویزای تان صادر شود بین۴ تا ۱۰ روز کاری است.

شرایط گرفتن ویزای تجاری

برای گرفتن ویزای تجاری روسیه یا هر کشور دیگری ابتدا باید از کشور مورد نظر مثلا روسیه به صورت اینترنتی یا حضوری وقت بگیرید. در زمانی که سفارت برای شما وقت تعیین می کند، مدارک تان را تحویل می دهید، سپس حضوری با شما مصاحبه کرده و در صورت موافقت به شما ویزای تجاری می دهند. حتما باید خودتان برای انگشت نگاری، مصاحبه و سایر مراحل به سفارت خانه بروید. اگر مقصدتان برای کسب و کار و تجارت کشورهای شینگن است، باید تقاضای ویزای شینگن تجاری کنید.

اخذ ویزای تجاری روسیه
اخذ ویزای تجاری روسیه

 اخذ ویزای تجاری روسیه

روسیه یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل، گردشگری و تجارت می باشد. با توجه به حجم مراودات تجاری ایران و روسیه افراد زیادی هر ساله به دنبال اخذ ویزای تجاری روسیه برای اقامت در این کشور هستند. فعالان حوزه صادرات و واردات، افرادی که قصد ثبت شرکت در روسیه را دارند و یا سرمایه گذاران و بازرگانان از جمله متقاضیان ویزای تجاری روسیه هستند. اگر قصد دارید در کمترین زمان و بسرعت ویزای تجاری روسیه را دریافت کنید و یا در تمامی مراحل فعالیت تجاری خود یک مشاور تخصصی و مجرب داشته باشید، با کارشناسان راشا گستر پازیریک در تماس باشید.

به منظور استفاده از هر گونه خدمات بازرگانی، مالی، حقوقی، آموزشی و یا شرایط جدید ویزای روسیه …. با ما تماس بگیرید.

مراحل اخذ ویزای تجاری روسیه

برای دریافت ویزای تجاری روسیه برای ایرانیان قبل از آمدن به سفارت مورد نظر و مصاحبه چند مرحله را باید بگذرانید. مرحله اول، مدارک و اسنادی که باید به سفارت تحویل دهید را آماده کنید. مرحله دوم، قرارداد ثبت شرکت تان را از قبل تنظیم کرده و صبر کنید تا روند اداری آن انجام شود. بعد از طی این دو مرحله به سفارت مورد نظر بروید و با انجام مصاحبه منتظر دریافت ویزای تجاری خود باشید. توصیه می شود قبل از هر اقدامی جهت دریافت ویزای تجاری روسیه با شرکت پازیریک تماس بگیرید تا بهتریه راهکار را برای دریافت سریع و آسان ویزا به شما ارائه دهند.

ویزای تجاری روسیه حداکثر ۵ سال اعتبار دارد و برای افرادی که بارها در مدت زمان بیشتری به روسیه سفر می‌کنند، بهترین گزینه است. حداکثر مدتی که می توانید با ویزای تجاری روسیه به طور مستمر در روسیه اقاممت داشته باشید، ۹۰ روز است. حتی اگر ویزای شما یکساله، ۳ ساله و یا ۵ ساله باشد. بنابراین ویزای کاری با ویزای تجاری متفاوت است. چرا که ویزای تجاری روسیه به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری روسیه

 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ پایان سفر و حداقل ۳ صفحه خالی
 • عکس پرسنلی با شرایط سفارت
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط هواپیما
 • مدارک تمکن مالی
 • آزمایش پزشکی (فقط در مورد ویزای ۱ ساله، ۳ ساله و ۵ ساله)

قطعا برای اخذ ویزای تجاری روسیه نیاز دارید تا مدارک خود را تکمیل و تحویل سفارت کشور مورد نظر بدهید. این مدارک شامل موارد زیر می شود:

عکس و فرم درخواست

برای اخذ ویزای تجاری باید فرم‌های درخواست را یا خودتان پر کنید یا از یک دارالترجمه کمک بگیرید. فرم های درخواست را حتما باید امضا کنید. دو قطعه عکس ۳.۵ در  ۴.۵ جدید با وضوح بالای چهره و تمام رخ گرفته شود و پس زمینه عکس تان سفید باشد. مشخصات خود را حتما پشت عکس بنویسید.

پاسپورت، بلیط و رسید هزینه ویزای تجاری

تاریخ انقضای پاسپورت باید حدودا سه ماه بعد از برگشت تان باشد. بلیط خود را قبلا فقط رزو کنید، چون ممکن است ویزای شما را صادر نکنند. هزینه ای که برای دریافت ویزای تجارتی پرداخت می کنید، برای هر کشور توسط کنسولگری آنجا تعیین می شود. اصولا هزینه ی ویزای تجارتی مانند ویزای توریستی است. اما هزینه ویزای تجاری شینگن ۶۰ یورواست که در سفارت پرداخت می کنید. اگر ویزا الکترونیکی باشد باید هزینه آن را از طریق اینترنت آن را پرداخت کنید.

اخذ ویزای تجاری روسیه
اخذ ویزای تجاری روسیه

نوع محل اقامت و بیمه مسافرتی

اگر با دعوت نامه ویزا می گیرید، باید آدرس کسی که شما را دعوت کرده مثلا مدیر عامل شرکت دعوت کننده، قید شده باشد. این شخص مسئولیت دعوت از شما را قبول کرده و در نتیجه تمام مراحل را زیر نظر دارد. شما باید مدارک شخص دعوت کننده را ضمیمه پرونده خود کنید. در غیر این صورت آدرس هتل یا محل اقامت تان را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید. در بیمه مسافرتی زمان دقیق اقامت تان باید قید شود و سقف پوشش مالی آن را هم بدانید.

مداراک تمکن مالی و برنامه سفر

در هنگام ورود به روسیه باید نامه تمکن مالی خود را (به واحد پولی کشور مورد نظر) به مامور ویزا در سفارت مزبور تحویل دهید. نامه باید ممهور به مهر و امضای مدیر شعبه ارزی باشد. از جمله مدارک دیگر برنامه سفر شما به کشور مقصد است. برنامه باید دقیق و کامل باشد که شامل مکان اقامت، جاهایی که مورد بازدید شما قرار می گیرد، محل قرارهای کاری که با اشخاص گوناگون دارید، می شود.

دعوت نامه برای اخذ ویزای تجاری

دعوتنامه ویزای تجاری از طرف موسسه، سازمان یا شرکت طرف قرار داد صادر می شود تا هدف شما از سفر کاری معین شود. اگر برای جلسه کاری می روید یا قصد تجارت دارید باید کاملا مشخص و دقیق ذکر شود. دعوت‌نامه مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری روسیه، از سوی دو نهاد دولتی در روسیه صادر می گردد.

 • اداره کل مهاجرت وزارت امور داخلی روسیه
 • وزارت امور خارجه روسیه

هزینه اخذ ویزای تجاری روسیه چند است؟

برای تجارت با روسیه و یا عقد قراردادهای مشارکت با شرکت‌ های روسی نیاز به اخذ ویزای تجاری روسیه دارید. با دریافت ویزای تجاری روسیه، می‌توانید بیش از ۳۰ روز در کشور روسیه اقامت داشته باشدی و بارها از مرز عبور کرده و ورود و خروج آزادانه داشته باشید. ویزای تجاری روسیه، سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله است که در این مدت، شما می‌توانید به فعالیت‌های تجاری خود بپردازید. هزینه دریافت ویزای تجاری روسیه با توجه به عوامل مختلف، از ۸۰ تا ۴۸۰ دلار آمریکا متغیر است. بنابراین قبل از پرداخت هزینه با پازیریک تماس بگیرید تا بهترین و ارزان ترین راه را برای دریافت ویزای تجاری به شما ارائه دهیم.

اما به طور کلی هزینه اخذ ویزای تجاری روسیه از این قرار است:

 • ویزای تجاری روسیه (یک‌ بار ورود) برای ۴ تا ۲۰ روز کاری: ۸۰ دلار آمریکا
 • ویزای تجاری روسیه (یک‌ بار ورود) برای ۱ تا ۳ روز کاری ۱۶۰ دلار آمریکا
 • ویزای تجاری روسیه (دو بار ورود) برای ۴ تا ۲۰ روز کاری ۱۲۸ دلار آمریکا
 • ویزای تجاری روسیه (دو بار ورود) برای ۱ تا ۳ روز کاری ۲۵۶ دلار آمریکا
 • ویزای تجاری روسیه (چند بار ورود) برای۴ تا ۲۰ روز کاری۲۴۰ دلار آمریکا
 • ویزای تجاری روسیه (چند بار ورود) برای۱ تا ۳ روز کاری ۴۸۰ دلار آمریکا

اخذ ویزای روسیه با پازیریک

شرکت پازیریک با سالها تجربه در زمینه تجارت با روسیه ، اعزام دانشجو به روسیه، صادرات و واردات روسیه و دریافت انواع ویزای روسیه و همچنین اخذ ویزای تجاری روسیه یکی از بهترین مشاوران تخصصی برای شماست. کارشناسان خبره ما در تمامی مراحل دریافت ویزا و یا هر گونه فعالیت تجاری، تحصیلی وسرمایه گذاری در روسیه کنار شما هستند، کافیست با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *