موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

صادرات پوشاک به روسیه

آمارها نشان می‌دهد که با رشد کیفیت پوشاک داخلی، صادرات چمدانی پوشاک از ایران به برخی کشورها در حال انجام است و با توسعه تولید پوشاک ایرنی در بخش کت و شلوار، لباس زیر و کیف و کفش تولیدات مناسبی به بازارهای خارجی عرضه می‌شود...
شرکت راشا کستر پازیریک
صادرات پوشاک به روسیه

صادرات پوشاک به روسیه با توجه به پتانسیل بالای روسیه برای فروش محصولات مختلف می تواند برای بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک فرصتی بی نظیر باشد. کشور روسیه با توجه به جمعیت و درآمد سرانه در زمره کشورهای ثروتمند دنیا قرار می گیرد که با پیش گرفتن رویه جدید در تجارت خارجی فرصت فوق العاده ای را برای صادرات به روسیه فراهم کرده است.

البته صادرات به این کشور با توجه به قوانین بین المللی و تجاری کار چندان ساده ای نیست و نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و راهنمایی افراد خبره در زمینه تجارت با روسیه می باشد. اگر قصد صادرات پوشاک به روسیه را دارید با ما همراه باشید.

چه کالاهایی واردات روسیه را تشکیل می دهد؟

روسیه یکی از بزرگترین تولید کنندگان گاز طبیعی و نفت تصفیه شده است با این حال برخی از کالاها را به دلیل عدم تولید و یا به صرفه نبودن تولید از سایر کشورها خریداری و وارد می کند. بیشترین حجم واردات روسیه را محصولات زیر تشکیل می دهد:

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.
صادرات پوشاک به روسیه

صادرات پوشاک ایرانی به روسیه و جمهوری آذربایجان

در حال حاضر با توجه به کیفیت پارچه، دوخت و طراحی لباس ایرانی صادرات برخی از پوشاک ایرانی به روسیه و جمهوری آذربایجان در حال انجام است که ارزآوری خوبی برای کشور دارد. تولید پوشاک صنعتی در کشور رو به رشد و توسعه است و در منطقه آزاد ارس نشان تجاری مشترک پوشاک با برخی کشورهای اروپایی ایجاد شده است.

همچنین فناوری مورد استفاده در صنعت پوشاک ایران در مقایسه با سایر کشورهای مطرح در این زمینه اختلاف چندانی ندارد و می تواند در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. مهمترین چالش های پیش روی صادرات پوشاک به روسیه سرمایه در گردش و بازار است که با تدابیر دولت می تواند برطرف شود.

در حال حاضر عوامل زیادی ما را به تجارت با روسیه سوق می دهد. تحریم ایران و روسیه در جوامع بین المللی، نزدیکی دو کشور و وجود راههای زمینی، دریایی و هوایی برای حمل و نقل کالا و به صرفه بودن ترانزیت کالا از جمله مهممترین عواملی هستند که راه صادرات پوشاک به روسیه و سایر محصولات مانند محصولات کشاورزی، دارویی و صنعتی را برای تجار ایرانی هموار کرده است. بنابراین می توان در این حوزه به فعالیت تجاری پرداخت و از حاشیه سود مناسبی برخوردار شد.

فروشگاه پوشاک در روسیه

با این که تعداد فروشگاه‌های بزرگ پوشاک با برندهای مطرح در روسیه کم نیست اما به دلایل سیاسی و تحریم های روسیه بسیاری از برندهای مطرح اروپایی تمایل چندانی به فعالیت در بازار روسیه را ندارند که همین موضوع فرصت بی نظیری را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی فراهم می کند تا بتوانند با بالا بردن استاندارد تولید پوشاک راهی بازارهای روسیه شوند. این بهترین فرصت برای صادرات پوشاک به روسیه است!

اجرای طرح توسعه پوشاک در روستاهای کشور می تواند ایده ای باشد تا با شکل گرفتن نواحی صنعتی در روستاهای کشور موجب اشتغال زایی، درآمد و معیشت جمعیت بالایی از روستاییان کشور شد که به دلیل کم آبی توانایی تولید محصولات کشاورزی را ندارند. در شرایط کم‌آبی، توسعه صنعت پوشاک در روستاها گزینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و افزایش صادرات پوشاک به روسیه می باشد که باید به آن توجه کرد.

آمارها نشان می‌دهد که با رشد کیفیت پوشاک داخلی، صادرات چمدانی پوشاک از ایران به برخی کشورها در حال انجام است و با توسعه تولید پوشاک ایرنی در بخش کت و شلوار، لباس زیر و کیف و کفش تولیدات مناسبی به بازارهای خارجی عرضه می‌شود.

صادرات پوشاک به روسیه

میزان واردات پوشاک و لباس در روسیه

بر اساس آمار روسیه با ۱۴۵ میلیون نفر جمعیت، سالانه بیش از ۸ میلیارد دلار واردات پوشاک را در برنامه تجاری خود دارد! اگرچه ترکیه، سهم قابل توجهی از بازار پوشاک روسیه را در بردارد اما با توجه به شرایط اقتصادی مردم روسیه در سالهای اخیر، قطعاً بخشی از جمعیت روسیه به دنبال خرید پوشاک ارزان تر و اقتصادی هستند که در این زمینه پوشاک ایرانی می‌تواند نقش بزرگی داشته باشد.

توجه داشته باشید که منظور از صادرات پوشاک به روسیه، لباس دوخته آماده است نه پارچه و منسوجات!! بنابراین صادرات این محصول می تواند ضمن ارزآوری برای کشور ایجاد اشتغال در زمینه های مختلف داشته باشد. قطعا قشر ثروتمند مردم روسیه ترجیح می دهند از برندهای معروف اروپایییا ترکی استفاده کنند اما ایران می تواند سهم قابل توجهی در برطرف کردن نیاز اقشار کمتر مرفه روسیه داشته باشد. بنابراین بهتر است محصولات اقتصادی ایرانی به بازار روسیه صادر شود.

پس پیشنهاد می‌شود قبل از هر اقدامی برای ورود به بازار روسیه و صادرات پوشاک، با کارشناسان شرکت پازیریک مشورت نمایید و از راهنمایی و اطلاعات آنها استفاده کنید. بررسی آمار و ارقام صادرات پوشاک کشورهای دیگر به روسیه همچنین صادرات لباس‌های گرم برای فصل زمستان روسیه به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای صادرات  تولیدات خود اتخاذ کنید.

صادرات لباس از ایران به روسیه

امروزه با توجه به پتانسیل‌های تجاری فراوان بین ایران و روسیه لزوم بازاریابی تجاری بیشتر از قبل مشاهده می شود. به طوری که برای ورود به بازار جهت صادرات پوشاک به روسیه باید بازاریابی محصول رابسیار جدی بگیریم. حتی تولیدکنندگان ایرانی می توانند با نمایندگانی در روسیه معامله داشته باشند نه با خود مصرف کننده.

بنابراین جهت صادرات لباس از ایران به روسیه باید به دنبال راهکارهای تجاری روز باشیم و از روش های قدیمی فروش دوری کنیم. توصیه می شود اگر قصد صادرات پوشاک به روسیه را دارید، قبل از هر اقدامی با کارشناسان پازیریک تماس بگیرید و از راهنمایی آنان در زمینه پیدا کردن شرکای تجاری، عقد قرارداد تجاری، حمل و نقل کالا به روسیه، ترخیص کالا در روسیه و یا هر فعالیتی که در رابطه با تجارت با روسیه است،‌ استفاده کنید. پازیریک (شرکت بازرگانی روسیه) تمامی خدمات نامبرده شده را به صورت کاملا حرفه ای برایتان انجام می دهد.

صادرات پوشاک به روسیه

نکاتی درباره حمل و نقل کالا به روسیه

برای صادرات پوشاک به روسیه و خروج کالا از ایران، قوانینی وجود دارد که برخی از مهمترین ها عبارت است از:

۱ – ارسال پیش فاکتور اولین گام برای فروش کالاست که در آن باید اطلاعات و مشخصات کالا و فروشنده‌ کالا برای خریدار، ارسال شود.

۲ – کالای صادراتی باید طبق استانداردهای مورد تایید روسیه بسته‌بندی و آماده شود.

۳ – خریدار باید به منظور تعیین قیمت کالای مورد معامله به کمیسیون نرخ‌گذاری مراجعه کرده و طبق تعرفه صادراتی باقی مراحل را انجام دهد.

۴ – چنانچه کالای صادراتی جزو کالاهای خاص باشد، باید نسبت به اخذ مجوز صادراتی اقدام شود.

۵ – در این مرحله باید ترخیص کالا از گمرک انجام و نسبت به تنظیم اظهارنامه‌ خروجی اقدام شود.. گمرک پس از بررسی کالا و پلمپ کردن بسته‌ها، مجوز خروج کالا از ایران را صادر می‌کند.

۶ – کالای صادراتی باید قبل از ارسال توسط یک شرکت بیمه‌ای معتبر بیمه شود.

۷ – دراین مرحله خریدار می‌تواند کالای سفارش داده شده را بررسی کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل کند.

۸ – پیش از ارسال کالا، صادر‌کننده باید فاکتور فروش و شناسه کالا را آماده کرده و به تایید اتاق بازرگانی محل برساند.

۹ – در انتها، کالا به منظور ارسال به روسیه تحویل شرکت حمل و نقل می شود.

با وجود روابط دیپلماتیک بین ایران و روسیه می توان به راحتی انواع پوشاک و سایر محصولات را به روسیه صادر کرد. اما برخی از قوانین داخلی صادرکنندگان پوشاک را دچار چالش می کند. تولیدکنندگان ترکیه و چین صادرات پوشاک به روسیه را با تعرفه صفر انجام می دهند و مشکلات انتقال پول در سیستم بانکی را ندارند. ولی تولیدکنندگان ایرانی باید با تعرفه ۱۰ تا ۲۰ درصدی پوشاک صادر نماید. با این حال ارزش صادرات پوشاک از ایران سالانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون دلار می باشد.

اگر در زمینه صادرات به روسیه فعالیت می کنید، حتما با کارشناسان پازیریک تماس بگیرید. این شرکت با دارا بودن اطلاعات کامل از بازارهای روسیه می تواند خدمات ارزشمندی مانند ارسال حواله ارزی به روسیه و غیره را به شما ارائه دهد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

صادرات پوشاک به روسیه

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.