موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

امروزه صادرات مرکبات به روسیه، سهم بزرگی از صادرات محصولات کشاورزی به این کشور را به خود اختصاص داده است. مرکبات ایران با طعم و کیفیت بالایی که دارد، یکی از مهمترین بخش‌ های ‌تجارت میوه‌ به روسیه می باشد. نزدیکی ایران به روسیه و کاهش هزینه حمل و نقل باعث شده تا سهم بیشتری از صادرات این گروه از میوه‌ جات نصیب کشور ما شود. اگر قصد صادرات مرکبات به روسیه را با حاشیه سود بالا در سریعترین زمان دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

چرا صادرات مرکبات به روسیه پرسود است؟

یکی از جذاب ترین مقاصد صادراتی ایران، کشور روسیه است که با توسعه روابط اقتصادی و سیاسی روز به روز با رشد بیشتری مواجه می باشد. در سالهای اخیر صادرات انواع مرکبات به روسیه از رونق خوبی برخوردار می باشد که می تواند گزینه ای جذاب برای تولیدکنندگان و افزایش حجم تولید و فروش محصولات آنها باشد. شرایط جغرافیایی کشور روسیه و وسعت زیاد مناطق سردسیر باعث شده تا بخش زیادی از مواد غذایی این کشور از طریق واردات تامین شود. صادرات مرکبات به روسیه بخشی از این واردات را به شامل می شود. پرتقال، نارنگی، نارنج، لیمو ترش، لیموشیرین، کیوی و گریپ فروت از جمله مرکباتی هستند که از ایران به روسیه صادر می شود.

ایران با دارا بودن مقام هفتم تولید مرکبات در جهان پتانسیل بالایی برای صادرات آن به سایر کشورها را دارد. روسیه بازار هدف بسیار مناسبی برای فروش این محصولات می باشد.

کدام شهرها بیشترین سهم صادرات مرکبات به روسیه را دارند؟

استان‌های گیلان و مازندران با سهم بیشتری در تولید مرکبات پتانسیل بالایی در سودآوری و جذب درآمد ارزی برای کشور دارند. به طور میانگین یک سوم از صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه را مرکبات تشکیل می دهند. استان‌های خوزستان، هرمزگان، فارس و کرمان نیز حجم بالایی از تولید و صادرات این محصول را بعد از استان های شمالی به خود اختصاص داده اند. تولید انبوه، کیفیت و طعم خوب مرکبات ایران، همچنین کاهش هزینه های ترانزیت از مهمترین دلایلی است که ایران را گزینه ای جذاب برای خرید مواد مرکبات توسط روسیه کرده است.

صادرات مرکبات مازندران به روسیه

استان مازندران به عنوان قطب تولیدی مرکبات ایران بالاترین حجم صادرات مرکبات به روسیه را از آن خود کرده است. هر ساله مازاد بر مصرف این محصولات به سایر کشورها علی الخصوص روسیه صادر می شود. پرتقال و کیوی بیشتری حجم صادرات مرکبات استان مازندران را تشکیل می دهد. کشور روسیه با نیاز سالانه ۱/۴ میلیون تن مرکبات یکی از بهترین بازارها برای فروش این محصولات می باشد. استان مازندران با حجم تولید سالانه دو و نیم میلیون تن مرکبات و ۱۸۰ هزار تن کیوی به خوبی می تواند نیاز روسیه را از واردات مرکبات تامین کند!

پرتقال یکی از پرطرفدارترین نوع مرکبات می باشد که به بازارهای بین المللی صادر می شود. در گمرک جهانی، پرتقال با کد تعرفه ۰۸۰۵۱۰ شناخته می شود. پرتقال های لبنانی، تامسون، خونی، والنسیا و … معروف ترین نوع پرتقال های صادراتی می باشد. مازندران با تولید سالانه ۵ هزار تن مرکبات، به عنوان بزرگترین قطب تولید کننده پرتقال همواره مورد توجه بازرگانان قرار گرفته است. با این حال سهم صادرات مرکبات مازندران با توجه به حجم تولید بسیار ناچیز می باشد!

توجه به بستر سازی مناسب می تواند راه را برای گسترس تجارت میوه به روسیه هموار سازد. استفاده از روش های ارسال سریع (برای جلوگیری از فاسد شدن محصول) و همچنین ارسال مستقیم و بدون واسطه می تواند علاوه بر حفظ کیفیت محصول صادراتی موجب کاهش هزینه های واسطه گری شود. برای فراهم کردن این بستر و رشد توسعه تجاری با روسیه می توانید با کارشناسان مجرب راشا گستر پازیریک در تماس باشید. سالها تجربه مفید و درخشان این مجموعه ما را در صادرات مرکبات به روسیه موفقیت و ارزآوری را نصیب تان می کند. شماره تماس و مشاوره پازیریک (09122183653)

قیمت صادرات مرکبات به روسیه

قیمت محصولات کشاورزی همواره موضوعی چالش برانگیز برای تولیدکنندگان و باغداران می باشد. قیمت مرکبات در داخل کشور نسبت به سایر مواد غذایی ارزان تر است بنابراین باغداران را به صادرات مرکبات و کسب درآمد ارزی ترغیب می کند. بنابراین انگیزه تولید محصولالت بیشتر با کیفیت بالاترباعث می شود تا بتوانیم سهم بزرگی از بازارهای بین المللی را به صادرات مرکبات اختصاص دهیم. هر ساله شرکت های روسی با توجه به کیفیت مطلوب مرکبات ایران و قیمت مناسب آن حجم بالایی را سفارش داده و خریداری می کنند.

کشاورزان نیز با توجه به میزان سفارشات سعی می کنند تا با در نظر گرفتن بازار رقابتی قیمت صادرات مرکبات به روسیه را تا حدی کاهش دهند که مشتریان بیشتری را جذب کنند. البته هزینه تولید مرکبات، هزینه‌ حمل و نقل از ایران به روسیه، هزینه‌ های گمرک و ترخیص کالا، هزینه‌ نگهداری و  بسته بندی و … می تواند بر قیمت نهایی محصول تاثیر گذار باشد. با این حال کشاورزان می توانند با پیشنهاد قیمت های به صرفه بازار روسیه را بدست گیرند.

مراحل صادرات مرکبات به روسیه

برای سهولت روند صادرات و طی شدن سریعتر مراحل اداری می توانید از کارشناسان شرکت پازیریک کمک بگیرید و تمامی مراحل صادرات محصول را به ما بسپارید. شماره تماس و مشاوره پازیریک (09122183653)

 موانع صادرات مرکبات به روسیه چیست؟

شاید امروزه صادرات به روسیه با موانع کمتری مواجه استاما هنوز نیز مشکلاتی بر سر راه قرار دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

آشنایی با فرهنگ و زبان روسی یکیاز چالش های پیش رو در تجارت با روسیه می باشد. شناخت نیاز بازار روسیه و رفتار مصرف کننده نیاز به تسلط بر فرهنگ و زبان مردم روسیه دارد. ثبت شرکت در روسیه یکی دیگر از چالش های تاجران در تجارت به روسیه می باشد. تاجر باید با داشتن شرکت فعالیت های اقتصادی خود را به صورت رسمی انجام دهد. داشتن کارت بازرگانی، بالا بودن نرخ تعرفه گمرک و کمبود وسایل حمل و نقل مناسب از دیگر موانع صادرات به روسیه است که برخی از آنها را می توان به راحتی و از طریق مشورت با کارشناسان خبره پازیریک برطرف نمود. شماره تماس و مشاوره پازیریک (09122183653)

نکات مهم در صادرات مرکبات به روسیه

در تجارت میوه به روسیه و یا صادرات مرکبات به روسیه بهتر است به این نکات توجه کنید:

صادرات مرکبات به روسیه با پازیریک

برای انجام کلیه امور صادرات به روسیه و یا تجارت مواد غذایی و صادرات پرتقال می توانید به شرکت راشا گستر پازیریک مراجعه کنید و از راهنمایی های کارشناسان بهره مند شوید. ما با سالها سابقه درخشان و فعالیت تجاری در بازارهای روسیه می توانیم شما را در تمامی مراحل تجاری همراهی کرده و با ارائه اطلاعات دقیق از روند تجارت با روسیه سود و موفقیت شما را تضمین کنیم. جهت مشورت با ما با شماره های درج شده تماس بگیرید:‌

شماره تماس و مشاوره پازیریک (09122183653)