موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

واردات از روسیه

شرکت راشا کستر پازیریک

تجارت بین الملل حرفه ای تخصصی است که واردات کالا یکی از مهمترین مباحث آن است. کشور ما به دلیل نزدیکی به روسیه و هزینه های پایین حمل و نقل و ترانزیت کالا بازار هدف مناسبی برای واردات کالا از روسیه می باشد. بازاریابی اولین و مهمترین قدم در انجام واردات کالا می باشد.  در واقع بازاریابی همان شناخت بازارهاي داخلی و راههاي نفوذ به آن است.  دستیابی به این شناخت از طریق مذاکره با خریداران، استفاده از اطلاعات و آمارهاي رسمی، شرکت در نمایشگاههاي بین المللی، تماس با رایزن هاي بازرگانی در سفارتخانه ها و اتاق هاي بازرگانی، استعلام از موسسات بین المللی و مراکز مربوطه امکان پذیر است. همچنین شناسائی کالاهاي رقیب، کیفیت و قیمت آنها در بازار مورد نظر و استفاده از روشهاي تبلیغاتی براي معرفی کالا نقش مهمی در موفقیت یک واردکننده دارند.

یکی از گزینه های مهم در این زمینه داشتن تجربه و تسلط به قوانین تجارت بین المللی و داخلی واردات کالا و آشنایی کامل با این حرفه می باشد. شرکت راشا گشتر پازیریک با داشتن سابقه درخشان و تخصص های لازم در واردات از روسیه ارائه دهنده انواع خدمات واردات کالا به شما بازرگانان عزیز است. همچنین این شرکت در واردات اقلامی همچون چوب، ذرت، جو، سویا، روغن آفتابگردان، کلزا و غیره فعال می باشد و می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

واردات از روسیه به ایران شامل چه کالاهایی می‌شود؟

کشورمان ایران نه تنها در بحث صادرات، بلکه در مسئله واردات نیز از جمله مهم‌ترین کشورهای خاورمیانه است که سالانه میزان قابل توجهی از کالاها و محصولات مختلف به آن وارد می‌شود. محصولات و کالاهای مختلف و متعددی که شامل مواردی همچون قطعات صنعتی و فنی، مواد غذایی، گوشی تلفن همراه و غیره می‌شوند. کشورهای بسیاری در واردات این موارد نقش مهمی ایفا می‌کنند که در میان آن‌ها، روسیه یکی از کشورهایی است که هر ساله مواد مختلفی از آن به ایران صادر می‌شود.

چرا واردات از روسیه به ایران رونق دارد؟

چرا ورادات از روسیه گزینه مناسبی برای اقتصاد ایران است؟ روسیه چه ویژگی‌هایی دارد که سبب شده تا ایران مجاب به وارد کردن محصولات و کالاهای مختلف از آن شود؟ چه محصولاتی از روسیه به ایران وارد می شود؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که علاوه بر روابط خوب اقتصادی عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم.

حواله ارزی روسیه

محصولات منحصر به فرد روسیه

تولیدکنندگان کشور روسیه همیشه کیفیت و استانداردهای جهانی را در تولید کالاهای خود لحاظ می کنند و وجود قیمت مناسب باعث می شود که بسیاری از محصولات منحصر به فرد و ایده آل با کیفیت و قیمت مناسب در دسترس تجار ایرانی باشد. این موضوع می تواند فرصتی برای تجارت بین المللی و واردات از روسیه  ایجاد کند.

قیمت مناسب و رقابتی کالای روسی

در صادرات و واردات روسیه قیمت کالا مهمترین نکته ی است که بازرگانان بعد از کیفیت به آن توجه می کنند. قیمت کالاهایی که از کشور روسیه وارد ایران می شوند، بسیار مناسب است، بنابراین این مسئله موجب افزایش واردات از روسیه به ایران می گردد. به این ترتیب با وارد کردن کالا از روسیه به ایران، می تواند از لحاظ تجاری بسیار سودمند و اقتصادی باشد.

پیشرفت شغلی در کسب و کار با روسیه

از آنجایی که اقلام وارداتی از روسیه به ایران اقلام ضروری و مورد نیاز جامعه می باشد این مسئله می تواند فرصت مناسبی برای پیشرفت و رونق کسب و کار بازرگانان و تجار ایرانی باشد.

بازار همیشگی بین ایران و روسیه

با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی و همچنین موقعیت جغرافیای ایران و روسیه می توان به قدرت گفت که تجارت بین ایران و روسیه همواره وجود دارد و با کمترین تغییرات و نوسانات صورت می گیرد. بنابراین تجاری که در تجارت با روسیه فعالیت می کنند، در زمینه کسب و کار خود اطمینان خاطر دارند.

حواله ارزی روسیه

مراحل واردات کالا از روسیه

نیازسنجی بازار ایران اولین گام در واردات کالا از روسیه می باشد. مراجعه به آمارهای رسمی اتاق های بازرگانی می تواند در شناخت نیاز بازار بسیار کمک کننده باشد.

 •  آشنایی با قوانین تجارت با روسیه دومین مرحله برای انجام معاملات تجاری با این کشور است.
 • استفاده از تبلیغات برای شناسایی محصول وارداتی به بازار.
 • داشتن کد اقتصادی و کارت بازرگانی و پروانه تولید در صورت تولید کننده بودن.
 •  آشنایی کافی با اصطلاحات تجاری و مبادی گمرکی.
 •  دریافت مجوز برای برخی از کالاهای وارداتی از روسیه به ایران.

مهمترین کالاهای وارداتی از روسیه به ایران

طیف کالاهای وارداتی از روسیه به ایران شامل محصولات به خصوصی می‌شود. بدین صورت که غالباً محصولاتی همچون روغن دانه آفتابگردان، جو، ذرت دامی، محصولات نیمه تمام آهن یا فولاد، خطوط راه‌آهن، واردات کاغذ از روسیه و گوشت از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که از روسیه به ایران وارد می‌شوند. همچنین محصولات دیگری همچون قطعات راکتورهای هسته‌ای از جمله محصولاتی است که واردات از روسیه را شامل می شود.

همچنین شرکت راشاگستر پازیریک سالهاست که در واردات محصولاتی همچون چوب، ذرت، جو، سویا، روغن آفتابگردان و کلزا فعالیت دارد و می‌تواند بهترین خدمات را در زمینه صادرات به روسیه و یا بیشترین واردات روسیه به شما ارائه دهد. خدماتی که به طبع آن می‌توانید با سرمایه خود، درآمدی مناسب کسب کنید؛ بدون آنکه نگران مسائل مختلف و متعددی در رابطه با وارد کردن محصول و کالا باشید.

نکات مهم در رابطه با واردات از روسیه

در تجارت با روسیه دانستن برخی موارد و نکات در رابطه با واردات از روسیه بسیار مهم و ضروری است؛ نکاتی که اگر به آن‌ها توجه داشته باشیم، می توانیم بیشترین سود را از فعالیت های تجاری با روسیه دریافت کنیم. برخی از مهمترین نکات در رابطه با واردات از روسیه عبارتند از:

 

بازاریابی و شناخت بازارهای داخلی از طریق مذاکره با خریداران، حضور در بازار، استفاده از اطلاعات و آمارهای رسمی، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، ارتباط با اتاق‌های بازرگانی و رایزنی با نمایندگان آن‌ها و …

شناسایی کالاهای رقیب، کیفیت و قیمت آن‌ها

استفاده از روش‌های تبلیغاتی موثر برای معرفی کالا و ارائه آن به خریدار

این موارد کلید راه موفقیت در واردات کالا از روسیه خواهد بود و اگر به آن‌ها توجه داشته باشیم، می‌توانیم با کسب درآمد بالا سرمایه خود را افزایش دهیم. البته در این بین نکات دیگری هم وجود دارد که عبارتند از دریافت مجوزهای لازم، موارد حقوقی، گمرکی و … که نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

حواله ارزی روسیه

موافقت نامه های تجاری ایران و روسیه

یکی از مهم‌ترین مورادی که در واردات کالا از روسیه به ایران باید به آن توجه کرد، موافقت‌نامه‌های تجاری میان ایران و روسیه است. این موافقت‌نامه‌ها در بردارنده موضوعات مختلفی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

انواع موافقت‌نامه‌های تجاری میان ایران و روسیه عبارتند از:

 • موافقت‌نامه بازرگانی
 • موافقت‌نامه همکاری متقابل اداری در امور گمرکی
 • موافقت‌نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری
 • موافقت‌نامه لغو روادید سفرهای گروهی
 • تفاهم‌نامه گریدور سبز بین گمرکات دو کشور
 • موافقت‌نامه اجتناب از اخذ مالیات سبز
 • موافقت‌نامه حمل‌ونقل هوایی و زمینی

و انواع دیگری از موافقت‌نامه‌ها که تجارت میان ایران و روسیه را با رشد روز افزرون مواجه کرده است.

روش های مختلف واردات کالا از روسیه

مهمترین مسئله در واردات از روسیه بعد از خرید کالا، انتخاب روش حمل و نقل صحیح و ارزان قیمت است. روسیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به ایران در لیست کشورهایی قرار می گیرد که هزینه حمل کالا از آن به صرفه و اقتصادی است. علاوه بر این روش های مختلف حمل کالا از طریق زمینی، دریایی و هوایی توانسته تجارت با روسیه را تسریع نماید.

در ادامه به طور مختصر در مورد هر یک از روش های حمل کالا از روسیه توضیح می دهیم.

روش حمل و نقل دریایی

این روش به دلیل وجود مرز آبی، بندر و اسکله بین دو کشور گزینه ای مناسب برای حمل و نقل کالا از روسیه می باشد.  سرعت حمل کالا در این روش بیشتر از حمل جاده ای است. بیشترین واردات از روسیه از طریق گمرکات بندر انزلی، آستارا  و امیر آباد صورت می گیرد.

روش حمل و نقل جاده ای

یکی از مسیرهای حمل و نقل جاده ای برای واردات و صادرات به روسیه از طریق جمهوری آذربایجان انجام می شود.  این مسیر از جمهوری داغستان در روسیه آغاز می شود که به دلیل مجوز عبور برای کامیون هایی با تابعیت روسی روشی ایمن برای حمل کالا می باسد. امن برای حمل و واردات کالاها از روسیه به ایران می باشد.

حواله ارزی روسیه

روش حمل و نقل هوایی

استفاده از این روش برای حمل الاهایی که باید سریع منتقل شوند، مانند مواد غذایی فاسد شدنی، بهترین گزینه است. در حال حاضر عمده واردات کالا از روسیه از طریق حمل و نقل هوایی است.

آمار و ارقام واردات از روسیه

هر ساله کشورهای زیادی مقصد کالاهای صادراتی روسیه هستند. کشورهایی مانند آلمان، هلند، چین، بلاروس و ایالات متحده آمریکا بیشترین حجم صادرات از روسیه را به خود اختصاص می دهند..

طبق آمار و ارقام، واردات کالا از روسیه در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است که آن را مدیون روابط اقتصادی بین دو کشور هستیم. بر همین اساس تاجران و بازرگانان بسیاری اقدام به واردات اقلام ضروری و مهم از روسیه به ایران می کنند.

به طور مثال آمارها نشان می دد که تنها در سال 2018 واردات محصولاتی همچون اجزا و قطعات نیروگاه بوشهر به ارزش 382 میلیارد دلار، روغن خام آفتابگردان به ارزش 209 میلیارد دلار، ذرت دامی به ارزش 187 میلیارد دلار، جو دامی 155 میلیارد دلار و دستگاه ناوتکس و متعلقات آن به ارزش 53 میلیارد دلار بوده است.

در این میان واردات محصولات دامی بخش قابل توجهی از واردات از روسیه را به خود اختصاص داده‌ است.

حواله ارزی روسیه

مهمترین اقلام وارداتی ایران از روسیه:

 • کاغذ و چوب
 • انواع آهن آالت و فوالد
 • روغن خام آفتابگردان،سویا و کلزا
 • ماشین آالت و تجهیزات صنعتی
 • ذرت دامی
 •  گوشت
 • جو

اهمیت استفاده از تحلیل آماری در واردات از روسیه

تجزیه و تحلیل آمار واردات از روسیه برای تجار ایرانی مهم و حیاتی است تا بتوانند بازار هدف خود را در کشور روسیه مشخص کنند. بنابراین اگر بازرگانان به درستی نیاز کشور را جهت واردات تشخیص دهند، به راحتی می تواند وزن کالای مربوطه و ارزش ریالی و دلاری آن را تخمین بزنند و در نتیجه با تحلیل و نگرش درست کالای مربوطه را از روسیه وارد کشور نمایند.

شرکت راشاگستر پازیریک با عنوان شرکت بازرگانی واردات از روسیه سالها فعالیت در زمینه تجارت با روسیه یکی از بهترین مشاوران تخصصی برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه می باشد. ما کنار شما هستیم تا دغدغه های مهم وارد کنندگان ایرانی را در رابطه با واردات از روسیه، عدم شناخت کافی از بازار روسیه و عدم اعتماد به حسن نیت و اعتبار به تجار روسی برطرف کرده و  شما را با قوانین و مقرارت کشور روسیه در زمینه تجارت، واردات و صادرات آشنا کنیم.

شرکت راشاگستر پازاریک با حضور مستمر در کشور روسیه و چندین سال سابقه در زمینه واردات از روسیه به ایران و شناخت کافی از بازار و قوانین این کشور می تواند همراه مطمئنی برای شما تجار باشد. بنابراین در هر زمان می توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.