موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

خرید خانه در روسیه یا خرید ملک اعم از آپارتمان، خانه ویلایی و غیره یکی از بهترین روش های مهاجرت به روسیه می باشد. شما با خرید ملک در روسیه می توانید برای اخذ اقامت روسیه اقدام کنید.  توصیه می شود که برای سرمایه گذاری در روسیه در شهرهای بزرگ مانند مسکو، سنت پترزبورگ و … که از توسعه شهری خوبی برخوردار هستند، اقدام به خرید خانه و ملک نمایید. برای خرید ملک در روسیه، باید مدارک و مجوزهای لازم را دریافت کنید و هزینه‌ های قانونی و مالی را پرداخت نمایید. علاوه بر هزینه ها و مجوز، مطمئن شوید ملک مورد نظر شما در منطقه‌ای است که خرید آن برای خارجی ها مجاز است!

حداقل هزینه جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک، تقریبا ۴۰۰ هزار دلار می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و هزینه دقیق با شماره (09122183653) تماس بگیرید.

 قوانین خرید خانه در روسیه

برای خرید خانه در روسیه باید با شرایط و قوانین مربوط به خرید ملک در این کشور آشنا باشید. برای مثال، در روسیه، خرید ملک به صورت نقدی انجام می‌ شود و بانک‌ های خارجی قادر به ارائه تسهیلات مالی برای خرید ملک در این کشور نیستند! همچنین، توجه به مسائل مربوط به مالکیت ملک در روسیه حائز اهمیت خواهد بود. برای مثال، اگر شخص غیر بومی ملکی در روسیه خریداری کند، باید هر ساله مالیاتی را برای آن پرداخت نماید. یا اینکه شما در صورت خرید خانه در روسیه از حقوق برابر با شهروندان روسی برخوردار می شوید! برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه توصیه می شود با کارشناسان خبره مشورت نمایید. شرکت راشا گستر پازیریک با سالها تجربه در این زمینه می تواند بهترین مشاور شما باشد. شماره تماس (09122183653)

شرایط خرید ملک در کشور روسیه به چه صورت است؟

شرایط خرید ملک در روسیه برای غیر روسها محدود است. با این حال اتباع خارجی می توانند به راحتی انواع املاک مثل خانه و آپارتمان خصوصی را در روسیه خریداری کنند. اما خرید ملک در برخی از نقاط روسیه برای خارجی ها ممنوع می باشد که عبارتند از:

برای خرید ملک در روسیه، باید مجوز های لازم را دریافت کنید که شامل مجوز اقامت، مجوز کار و مجوز خرید ملک هستند. همچنین باید هزینه‌ های قانونی و مالی را پرداخت نمایید که این هزینه‌ ها شامل هزینه‌ های ثبت ملک، هزینه‌ های مشاوره و وکالت، هزینه‌ های مالیات و سایر موارد مربوط به خرید ملک می باشند. قبل از خرید خانه در روسیه از تمامی قوانین آن اطلاع دقیق داشته باشید تا بتوانید با کمترین هزینه بهترین ملک را خریداری نمایید.

مراحل خرید ملک در روسیه

انتخاب ملک مورد علاقه اولین گام برای خرید خانه در روسیه است. برای انتخاب خانه و آپارتمان می توانید به آگهی‌ های فروش املاک سر بزنید و یا از کارشناسان پازیریک برای یافتن بهترین ملک کمک بگیرید. سپس برای خرید ملک در روسیه، باید ملک را از نظر وضعیت قانونی ملک، بررسی اسناد و مدارک مربوط به آن و بررسی وضعیت ساختمانی ملک بررسی نمایید در مرحله بعدی امضای قرارداد اولیه بین فروشنده و خریدار است. در این قرارداد شرایط خرید ملک شامل قیمت، شرایط پرداخت، شرایط تحویل ملک و شرایط قانونی مشخص می شود.

عقد قرارداد نهایی به صورت کتبی مرحله بعدی خرید خانه در روسیه می باشد. سپس تمامی هزینه های مربوط به نقل و انتقال ملک صورت می گیرد. پس از پرداخت، هر دو طرف قرارداد خرید نهایی را در دفتر اسناد رسمی امضا می کنند. بعد از طی این مراحل ثبت رسمی انتقال مالکیت به خریدار انجام خواهد شد. پس از ثبت ملک، باید هر ساله مالیاتی برای مالکیت این ملک توسط خریدار پرداخت شود!

اخذ اقامت روسیه با خرید ملک

با خرید ملک در روسیه و سرمایه گذاری در این زمینه امکان دریافت اقامت دائم روسیه را بدست می آورید. تنها شرط این موضوع خرید ملکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار می باشد. سپس با درخواست اقامت و پیگیری آن می‌توانید حداکثر پس از ۳ سال، موفق به اخذ اقامت روسیه شوید و برای دریافت پاسپورت روسیه نتیز اقدام کنید. برای کسب مشاوره و اطلاعات دقیق تر با شماره (09122183653) تماس بگیرید.

بهترین شهرها برای خرید خانه در روسیه

شهرهای مختلف روسیه برای خرید خانه در روسیه مناسب هستند اما هر چه شهر بزگتر و صنعتی تر باشد، خرید ملک در آن ارزشمند تر است. در هنگام خرید ملک در کشور روسیه به نکاتی مانند جمعیت، امکانات رفاهی، خدمات اجتماعی و فرهنگی، وجود دانشگاه های برتر و  شرایط برای تحصیل در روسیه و وضعیت اشتغال توجه کنید. در ادامه نام چند شهر برتر روسیه را برای سرمایه گذاری در روسیه از طریق خرید ملک ذکر می کنیم.

۱ – مسکو: به دلیل اینکه پایتخت روسیه است و بازار خرید و فروش خانه در آن بسیار پویاست، امکان خرید خانه های لوکس و مدرن بیشتر است.

۲ – سنت پترزبورگ: این شهر دومین شهر بزرگ روسیه است و با توجه به زیبایی آن و تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری، بازار خرید و فروش خانه در آن پر رونق است.

۳ – نوواسیبیرسک: این شهر در شمال سیبری قرار داشته که شامل صنایع بزرگی مانند فولاد، ذغال سنگ و شیمیایی می شود، بازار خرید و فروش خانه در آن فعال است!

۴ – یکاترینبورگ: این شهر در شمال غربی روسیه قرار دارد که جاذبه های گردشگری متنوعش به بازار املاک رونق خاصی بخشیده است.

۵ – کازان: این شهر در جنوب غربی روسیه واقع شده که از تاریخچه و فرهنگ غنی برخوردار می باشد.

قیمت خانه در روسیه

قیمت خانه در روسیه بستگی به شهر، منطقه، اندازه و وضعیت خانه دارد. به طور کلی، قیمت خانه در شهرهای بزرگ مانند مسکو و سنت پترزبورگ بالاتر از شهرهای کوچکتر و مناطق دور از مراکز شهری می باشد.

به عنوان مثال، قیمت خانه در مسکو ممکن است بین ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار باشد، در حالی که در شهرهای کوچکتر ممکن است بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار باشد. در مرکز شهر مسکو متری ۴۵۰ هزار روبل می باشد در حالی که در خارج از مرکز شهر متری ۲۵۰ هزار رویل است. (وضعیت خانه می تواند تأثیر زیادی بر روی قیمت داشته باشد!) به عنوان مثال خانه های لوکس با امکانات ویژه مانند استخر، سونا و جکوزی، قیمت بالاتری نسبت به خانه های معمولی دارند.

انواع ملک در روسیه

انواع ملک در روسیه شامل موارد زیر است:

در حال حاضر، خرید خانه در روسیه می‌ تواند به شما اجازه اقامت در این کشور را بدهد! برای این منظور، باید مدارک مربوط به خرید ملک را به مراجع مربوطه ارائه داده و درخواست اقامت را ارسال کنید. در این مورد، توصیه می‌ شود با وکیل یا مشاوران حقوقی شرکت پازیریک تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در این زمینه دریافت کنید. همچنین، باید توجه داشت که خرید ملک تنها شرط لازم برای اخذ اقامت در روسیه نیست و باید شرایط و مدارک دیگری را نیز داشته باشید! شماره تماس جهت مشاوره (09122183653)

کارمزد بانکی خرید خانه چقدر است؟

بانک های روسی واسطه بین خریدار و فروشنده املاک در روسیه هستند. به این ترتیب که معاملات در یک بانک روسی انجام می‌ شود. صندوق امانات بانک وجه را پس از انتقال نهایی مالکیت در وجه فروشنده واریز می کند. بدین صورت وجه کامل ملک بعد از ثبت سند به نام خریدار به حساب فروشنده واریز می گردد. در این میان بانک روسی مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کند.

مالیات خرید ملک در Russia

مالیات بر خرید خانه در روسیه شامل دو بخش است: مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و بر درآمد ملک. مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در روسیه برای خرید و فروش ملک در نظر گرفته می‌ شود. این مالیات برای خریدار پرداخت می‌شود و نرخ آن حدود ۲۰ درصد است. اما مالیات بر درآمد ملک بدین صورت است که اگر درآمدی از اجاره ملک دریافت می‌کنید، باید مالیات بر درآمد ملک را پرداخت کنید. نرخ این مالیات برای شهروندان روسی حدود ۱۳ درصد و برای غیررسمی حدود ۳۰ درصد است. همچنین، باید توجه داشت که هزینه‌ هایی مانند مالیات بر ملک، خدمات شهری و نگهداری ملک را می‌توان از درآمد اجاره کسر کرد.

اتباع خارجی با خرید ملک در روسیه مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با نرخ ثابت ۲۰ درصد می باشند که در هنگام فروش ملک این مبلغ به  ۳۰ درصد مالیات به دولت افزایش می یابد.

قیمت و خرید ملک در کازان

خرید ملک در کازان، شهری در جمهوری تاتارستان روسیه، گزینه ای خوب برای سرمایه‌گذاری است. اما قبل از خرید، بهتر است با یک مشاور املاک محلی و یا کارشناسان شرکت پازیریک مشورت کرده و بازار ملک در کازان را بررسی نمایید. قبل از اقدام جهت خرید خانه در روسیه مطمئن شوید که اجازه قانونی برای این کار را داشته و از پس خرج و مخارج مربوط به خرید همچون هزینه‌ های قانونی و مالیاتی به راحتی بر می آیید.

توجه به شرایط قرارداد خرید و مستندات و قراردادها به زبان روسیه بسیار حائز اهمیت است!

اخذ ویزا روسیه با خرید ملک

بهترین ویزا برای خرید و فروش خانه در روسیه، ویزای تجاری روسیه می باشد. شمابا دریافت این ویزا می توانید وارد خاک روسیه شده و به خرید ملک و یا فعالیت های تجاری بپردازید. ویزای تجاری یکبار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود می باشد که هزینه دریافت آنها متفاوت است. به طور مثال برای دریافت ویزای تجاری با زمان بررسی مدارک در ۳ روز کاری ۱۶۰ دلار برای یک بار ورود می باشد که این مبلغ در ویزای چند بار ورود به ۴۸۰ دلار افزایش می یابد.

خرید خانه با پازیریک تجربه کنید!

در شرایطی هستیم که خرید خانه در روسیه یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در روسیه به شمار می رود. اقتصاد روسیه به دلیل تحریم‌های تجاری و جنگ بین روسیه و اوکراین دچار رکود و سقوط ارزش پول این کشور شده است. بنابراین شاهد رکود بخش املاک هستیم که فرصتی بی نظیر برای خرید خانه در روسیه فراهم کرده است. توصیه می شود جهت خرید ملک در روسیه از متخصصان و کارشناسان پازیریک مشاوره گرفته تا با اتخاذ بهترین روش، هزینه کمتری بابت خرید ملک پرداخت کنید! با کمک کارشناسان با تجربه ما نحوه انعقاد قرارداد اولیه خرید ملک در روسیه و ثبت دولتی قرارداد و انتقال مالکیت همچنین ثبت محضری ملک خریداری شده بسیار آسان و سریع است.

برای دریافت مشاوره می توانید با شماره (09122183653) تماس بگیرید.