موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اولین قدم برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، این است که با اخذ ویزای توریستی روسیه به این کشور سفر کرده و به اتفاق همسر خود به اداره مهاجرت بروید. سپس با ارائه مدارک باقی اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت روسیه را انجام دهید. نکته قابل توجه این است ...
شرکت راشا کستر پازیریک
مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

بسیاری از افراد برای مهاجرت به روسیه از روش های مختلفی استفاده می کنند اما شاید یکی از راحت ترین و شیرین ترین روش ها، مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج است. زیرا طبق قوانین روسیه اگر با شخصی که اقامت دائمی روسیه را دارد، ازدواج کنید، امکان دریافت اقامت روسیه را خواهید داشت.

هر چند مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه، ثبت شرکت و کار در روسیه و یا روش های دیگر امکان پذیر است، با این حال در سال ۲۰۲۰ نزدیک ۶ هزار ازدواج با خارجی ‌ها در روسیه به ثبت رسیده است. اگر قصد دارید تا در این باره بیشتر بدانید، در ادامه به توضیحات مفصل تری را خواهیم پرداخت.

اقامت دائم از طریق ازدواج در روسیه

چنانچه قصد اقامت در روسیه را دارید، باید حتما مجوز اقامت را دریافت کنید. احذ اقامت روسیه روش های متنوعی دارد که یکی از آسان ترین آنها ازدواج با شهروندان روسیه است! حتی اگر شخصی اقامت دائمی روسیه را داشته باشد اما روسی الاصل نباشد، می توانید از طریق ازدواج با او اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید.

به این ترتیب روسیه مدرکی را موسوم به حق اقامت در روسیه از طریق ازدواج برایتان صادر می کند که با دریافت این نوع اقامت از تمامی حقوق یک شهروند روسیه به غیر از شرکت در انتخابات برخوردارید. با این قانون روسیه، تنها در سال ۲۰۲۰ شش هزار ازدواج در روسیه ثبت شده که با تبعه سایر کشورها از جمله آلمان، یونان، ویتنام و… بوده که منجر به  مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج شده است!

در قوانین جدید روسیه، اقامت از طریق ازدواج در یک پروسه زمانی ۳ ساله انجام می شود که در این مدت باید مدارک خود را به اداره مربوطه در روسیه ارائه دهید تا پس از بررسی مجاز به دریافت اقامت شوید.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.

مراحل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اولین قدم برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، این است که با اخذ ویزای توریستی روسیه به این کشور سفر کرده و به اتفاق همسر خود به اداره مهاجرت بروید. سپس با ارائه مدارک باقی اقدامات لازم  را جهت اخذ اقامت روسیه را انجام دهید. نکته قابل توجه این است که حتما قبل از مراجعه به اداره مهاجرت باید ازدواج خود را در یکی از دفاتر رسمی ازدواج در روسیه به ثبت برسانید.

پس از ثبت ازدواج باید برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به صورت حضوری به اداره مهاجرت روسیه بروید. پس از انجام مصاحبه، افسر پرونده با ارزیابی مدارک شما، اقدام به صدور مجوز اقامت موقت می نماید. پس از ثبت ازدواج، باید فرم درخواست مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را پر کنید. ثبت ازدواج یک تا دو ماه بعد از پرکردن فرم در اداره ثبت احوال محلی Zapis Aktov Grazhdanskogo Sostoyaniya یا به اصطلاح (ZAGS) انجام می شود.

شرایط دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

بر اساس قوانین حقوقی روسیه اگر با فردی در روسیه ازدواج کنید، می توانید تابعیت کشور روسیه را داشته باشید. برای این کار ثبت ازدواج در کلیسا کافی نیست و باید مدارک خود را به مراکز رسمی ازدواج ارائه دهید و ازدواج خود را به صورت رسمی و قانونی ثبت کنید. با ثبت ازدواج، شما واجد شرایط دریافت اقامت کشور روسیه از طریق ازدواج هستید و می توانید به همسر خود در روسیه بپیوندید.

همچنین برای دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی، باید به مدت ۳ سال رابطه زوجیت برقرار باشد تا فرد واجد شرایط دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج شود. اگر در طی این مدت این رابطه از بین برود فرد نمی تواند اقامت روسیه را دریافت کند.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

شرایط ورود به روسیه و ازدواج با شهروند روسی

برای مهاجرت به روسیه و دریافت اقامت دائمی پس از ورود به روسیه و ازدواج با شهروند روسی، می توانید درخواست اقامت بدهید. در ابتدا باید درخواست اقامت موقت بدهید اما توجه  اشته باشید که این درخواست سهمیه‌ بندی بوده و در هر سال محدود است.

در صورت رد درخواست، می توانید بدون محدودیت تجدید درخواست کنید. که این مشکل در پرونده های ازدواج کمتر دیده می شود. با دریافت اقامت یک ساله و با گذشت یک تا دو سال باید برای اقامت دائم درخواست بدهید. پس از اخذ اقامت دائم می توانید درخواست شهروندی نیز بدهید. توجه داشته باشید که هر چند وقت یک بار افرادیاز طرف دولت برای بررسی واقعیت ازدواج و کیفیت رابطه زوجین به آنها مراجعه می کنند.

مدارک لازم برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مدارک لازم جهت ازدواج در روسیه و دریافت اقامت موقت شامل موارد زیر می شود:

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.

مهمترین شرط ازدواج در روسیه

مهمترین مدرکی که ازدواج در روسیه با یک شخص روسی نیاز دارید، گواهی تجرد یا تجردنامه است! خانواده های روسی با ازدواج فرزندان خود با افراد خارجی مخالفتی ندارند اما تنها شرط این است که فرد مجرد باشد و چند همسری مردان در روسیه ممنوع می باشد.

 این مدرک را می‌توانید از کشور خودتان و یا از سفارت کشورتان در روسیه دریافت کنید که به آن  CNI گفته می‌شود و هزینه دریافت آن برای کشورهای مختلف متغیر است.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

هزینه ازدواج در روسیه چقدر است؟

برای ثبت ازدواج در روسیه باید هزینه‌های مورد نیاز آن را بپردازید. هزینه ازدواج در روسیه شامل موارد زیر می شود:  

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

دولت روسیه از ازدواج اتباع خارجی با شهروندان روسی استقبال می کند و به آنها اقامت موقت و در نهایت تابعیت روسیه از طریق ازدواج را اعطا می کند. طی روند اداری و سختگیری اداره مهاجرت از طریق اخذ اقامت به روش ازدواج با شهروندان روسیه بسیار کمتر است. بنابراین این روش یکی از راحت ترین و سریعترین راههای مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت دائمی است!

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مدت زمان صدور ویزای ازدواج روسیه

برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج و اخذ اقامت دائم باید با دریافت ویزای توریستی وارد خاک روسیه شوید و دریافت اقامت را از طریق اداره مهاجرت پیگیری کنید. چنانچه ازدواج خود را در روسیه به ثبت برسانید مجوز اقامت ۹ ماهه برای شما صادر می شود که  به آن PVR گفته می شود. در طی این ۹ ماه باید به طور مستمر در روسیه اقامت داشته باشید و برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید. از دیگر شروط دریافت اقامت دائم روسیه از طریق ازدواج، داشتن پراپیسکا ( آدرس رسمی) و اثبات توانایی مالی می باشد.

یکی دیگر از تمهیدات روسیه برای افزایش ازدواج اتباع خارجی با شهروندان روسی، کاهش مدت زمان اخذ اقامت دائم روسیه از ۵ سال به ۳ سال می باشد! زوجین پس از گذشت ۳ سال زندگی مشترک می توانن جهت دریافت اقامت دائم اقدام کنند. در طول این ۳ سال ماموران اداره مهاجرت روسیه درباره ادامه زندگی مشترک زوجین تحقیقات می کنند و در صورت جدایی زوجین امکان اخذ اقامت دائم روسیه از آنها سلب می شود. بدین ترتیب از ازدواج صوری برای اخذ اقامت دائم روسیه جلوگیری می شود. از همین رو ازدواج صوری علاوه بر هزینه های بالا عواقب جبران ناپذیری دارد.

در این صورت، علاوه بر لغو مجوز اقامت، جریمه نقدی، اخراج از کشور و حبس از مجازات ازدواج صوری در روسیه می باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت روسیه با پازیریک

شرکت بازرگانی و خدماتی پازیریک با سالها تجربه تجارت با روسیه و انجام کارهای اداری و خدماتی یکی از بهترین مشاوران شما برای مهاجرت به وسیه از طریق ازدواج و یا سایر روش ها می باشد. برای اخذ اقامت موقت و دائمی روسیه می توانید با کارشناسان پازیریک در تماس باشید و از راهنمایی آنها در تمامی موارد مهاجرت به روسیه از طریق کار، مهاجرت بدون ویزا، صادرات به روسیه، ثبت شرکت در روسیه و یا غیره استفاده کنید.

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.