موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

خدمات ترخیص کالا در روسیه

با ارائه و تایید این مدارک می توانید برگه ترخیص کالا به روسیه را از گمرک دریافت کنید. اما در برخی از موارد مانند عدم درج وزن و تاریخ مصرف بر روی کالا به زبان روسی و عدم صدور گواهی بهداشت، مانع از ترخیص کالا در گمرک روسیه می شود.
شرکت راشا کستر پازیریک
خدمات ترخیض کالا در روسیه

در سالهای اخیر که تجارت با روسیه رونق گرفته است، شرکت های مختلفی در زمینه صادرات به روسیه فعالیت می کنند. مراحل صادرات کالا به روسیه نیازمند سلسله مراحل مختلفی است که ترخیص کالا در روسیه یکی از آنهاست. واردات کالا از روسیه با نظارت مستقیم دولت و طبق قوانین خاصی انجام می شود. بنابراین ترخیص کالا در روسیه نیز مستلزم انجام مراحلی مانند مشخص کردن سیستم ارسال کالا، بازدید کالا هنگام ورود به روسیه، ارز دریافتی برای فروش کالا و تحویل کالا به دریافت کننده می باشد.

یکی از قوانین گمرک روسیه، این است که برای عبور کالاها از مرز گمرکی روسیه باید عوارض مالیات و ارزش افزوده کالا پرداخت شود. صادر کننده نیز باید پس از دریافت مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه و بعد از ورود کالا به روسیه عوارض های تعیین شده را پرداخت نماید تا برگه ترخیص کالا در روسیه صادر گردد.

مدارک لازم برای ورود کالا به روسیه

جهت ورود کالا و محصول صادراتی به روسیه باید مدارک زیر را ارائه دهید تا گواهی ترخیص کالا به روسیه برای محموله شما صادر شود. این مدارک عبارتند از:

با ارائه و تایید این مدارک می توانید برگه ترخیص کالا به روسیه را از گمرک دریافت کنید. اما در برخی از موارد مانند عدم درج وزن و تاریخ مصرف بر روی کالا به زبان روسی و عدم صدور گواهی بهداشت، مانع از ترخیص کالا در گمرک روسیه می شود. توجه داشته باشید که بعد از ورود کالا به گمرک روسیه خریدار کالا یا وارد کننده کالا به روسیه صاحب آن محسوب می شود و باید کالا را ترخیص کند.  معمولا مالیات کالای وارداتی پس از ترخیص دریافت می شود.

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.
خدمات ترخیض کالا در روسیه
خدمات ترخیض کالا در روسیه

خدمات گمرکی جهت ترخیص کالا در روسیه

گمرک روسیه پورتالی را جهت تسریع ترخیص کالا به صورت آنلاین در ۲ قسمت ارائه می دهد: قبل از رسیدن کالا به گمرک و هنگام رسیدن کالا به گمرک.

معمولا قبل از رسیدن کالا به گمرک روسیه در پورتال گمرک ثبت نام کرده و در فرم مخصوص اطلاعات کالای و وسیله حمل آن را وارد می کنید. یک صفحه شخصی با شماره شناسایی برای شما باز می شود تا برای ترخیص کالا از این شماره استفاده کنید.

این اطلاعات باید حداقل ۲ ساعت قبل از ورود کالا به ایست بازرسی ارسال شده باشد. در هنگام ترخیص کالا شخص صادرکننده و یا نماینده وی باید در گمرک حضور داشته باشد و با کارکنان گمرک جهت بررسی اسناد همکاری کنید. سپس عوارض گمرک را پرداخت نمایید. تشریفات گمرکی صادرات کالا کمتر و آسانتر از تشریفات واردات کالا به روسیه می باشد.

عوارض گمرکی صادرات به روسیه

سیستم طبقه بندی تعرفه ای روسیه بر اساس سیستم بین المللی هماهنگ شده توصیف و كد گذاری كالا (HS) می باشد. هزینه های گمرکی روسیه برای اغلب محصولات وارداتی به روسیه اعمال می شود. اکثر نرخهای ورودی گمرکی روسیه بر اساس ارزش کالا تعیین می شود اما برای تعدادی از انواع محصولات وارداتی بر اساس حجم، وزن یا کمیت آنها عوارض مخصوصی تعیین می شود.

برخی کالاها دارای عوارض ترکیبی هستند که مشمول اعمال چند نرخ هستند. عوارض گمرکی روسیه در چند بخش مختلف اعمال می شود:

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.

نرخ های گمرکی روسیه

نرخ گمرک روسیه جهت ترخیص کالا در روسیه از ۱۰۰ درصد تا صفر درصد برای کالاهای دارای اولویت وارداتی متغیر است! به طور میانگین نرخهای عوارض ورودی بین ۵ تا ۲۰ درصد ارزش گمرکی کالا می باشد.

واردات کالا از کشورهای کمتر توسعه یافته به روسیه با ۷۵ درصد نرخ پایه ۲۵ درصد تخفیف و یا صفر درصد محاسبه می شود. هزینه فرایند گمرکی در روسیه بین ۳ تا ۱۵ هزار یورو برای هر اظهارنامه گمرکی می باشد که براساس ارزش گمرکی کالای وارداتی مورد نظر دریافت می شود.

در واقع سیاست گمركی روسیه دارای چهار ویژگی است:

محدودیت های ترخیص کالا در روسیه

بر اساس مصوبه هیات مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا مورخ ۲۲ مارس ۲۰۱۶، نرخ عوارض تعرفه وارداتی کالاهای زیر به گمرک روسیه تا تاریخ ۳۱ می ۲۰۱۹ صفر خواهد بود. در حقیقت این کالاها دارای تعرفه وارداتی صفر هستند:

خدمات ترخیض کالا در روسیه
خدمات ترخیض کالا در روسیه

ترخیص کالا روسیه با شرکت بازرگانی پازیریک

شرکت بازرگانی راشا گستر پازیریک با سالها تجربه و برخورداری از کارشناسان خبره در زمینه تجارت با روسیه یکی از بهترین مشاوره مالی روسیه در امر ترخیص کالا در روسیه می باشد. بنابراین اگر در زمینه صادرات به روسیه فعالیت می کنید و یا علاقه مند به فعالیت های تجاری با این کشور هستید، می توانیید قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما تماس بگیرید. یکی از خدمات ارزنده پازیریک ترخیص کالا در روسیه و انجام کلیه امور گمرکی و ترخیص بار می باشد.

بازرگانان و تجار محترم می توانند جهت مشاوره و یا همکاری در زمینه صادرات به روسیه و یا دریافت خدمات ترخیص کالا در روسیه با پازیریک تماس بگیرند.

کارشناسان حرفه ای پازیریک منتظر شما هستند!

مشاوره مالی و بازرگانی در امور روسیه به صورت تخصصی، کافیست همین حالا تماس بگیرید.