موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

سفیر ایران در روسیه: ایران درتولید واکسن، کانون منطقه ای می شود.

شرکت راشا کستر پازیریک

راهنمای مطالعه

مسکو – ایرنا – “کاظم جلالی”، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در مصاحبه با روزنامه روسی «ایزوستیا» گفت: ایران تولید واکسن تحت لیسانس «اسپوتنیک وی» را در آینده نزدیک در داخل شروع می کند و بعد از اتمام واکسیناسیون مردم، صادرات به کشورهای همسایه را آغاز خواهد کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، جلالی در مصاحبه با روزنامه پرتیراژ “ایزوستیا” اظهار امیدواری کرد که تولید واکسن «اسپوتنیک وی» در ایران در آینده نزدیک آغاز شود و ایران می خواهد که کانون تولید واکسن روسی در منطقه شود.

وی افزود: «وقتی که واکسن اسپوتنیک وی تحت لیسانس فدراسیون روسیه در کشور ما تولید شد،  مسکو و تهران با یکدیگر تصمیم خواهند گرفت که این واکسن را به کجا بفرستند،  اما یک چیز احتمالا روشن است،  وقتی که ما واکسیناسیون ملت خودمان را به اتمام رساندیم، بدون تردید ما حاضر به کمک کردن به دیگران خواهیم بود».

گام اول در احیای برجام با آمریکاست

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا تهران حاضر است در مقابل سیاست کاهش تحریم ها از سوی آمریکا، اجرای برخی از مفاد برجام را از سر بگیرد، اظهار داشت: «هم اکنون مذاکرات بین ایران و سه کشور اروپایی به اضافه چین و روسیه در وین در حال انجام است. هنوز مشخص نیست که طرفها به چه نتایجی دست می یابند. همه مسئولان کشور ما یک صدا گفتند که این آمریکا است که از برجام خارج شد، آن را نقض کرد و برخلاف توافقنامه علیه ایران تحریم وضع کرد. به همین خاطر گام اول در احیاء توافقنامه را باید آمریکایی ها بردارند».

سفیر ایران تصریح کرد: آنها باید همه تحریم ها را لغو کنند، ما این را راستی آزمایی می کنیم تا ثابت شود که تحریم ها عملا لغو شده اند و ساختگی و فرمالیته نیست. سپس ایران اجرای همه تعهدات خود را از سر می گیرد. ما هیچ گاه از برجام خارج نشدیم، با این حال با توجه به عدم اقدام اروپایی ها و نقض تعهدات از جانب آمریکایی ها، ما سطح برخی از تعهدات مان را کاهش دادیم.

وی تصریح کرد: ملت ایران نمی تواند صبر کند تا مذاکرات طولانی با آمریکایی ها به اتمام برسد؛  بخاطر اینکه علیه ما تحریم وضع شده است، ما با ویروس کرونا مبارزه می کنیم و با این چالش ها مقابله می کنیم. اما زمان مهم است، به همین خاطر ما می خواهیم که هرچه سریع تر مذاکرات را جمع بندی کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *