موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

سرمایه لازم برای صادرات به روسیه چقدر است؟

شرکت راشا کستر پازیریک
سرمایه لازم براس صادرات به روسیه

راهنمای مطالعه

حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه چقدر است؟

روسیه یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپا و بزرگترین کشور جهان است که سالانه میزان قابل توجهی صادرات از کشورهای مختلف به آن انجام می‌شود. در میان واردات محصولات مختلف به این کشور، در سال‌های اخیر ایران نیز نقش مهم و موثری را ایفا کرده است. غالب محصولات صادراتی از ایران به روسیه عبارتند از محصولاتی همچون خشکبار، مواد غذایی، سنگ، مصالح ساختمانی و محصولات پتروشیمی که راشاگستر پاریزیک در امر صادرات این محصولات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. از مشاوره تخصصی در صادرات گرفته تا پشتیبانی و سایر مواردی که ممکن است در این مسئله با آن روبه‌رو شوید.

صادرات به روسیه با کمترین هزینه و حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه یکی از اصلی‌ترین موضوعات برای صادرات محصول و کالا به روسیه است. در ادامه به این مسائل می پردازیم.

حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه

همواره در مقوله صادرات به روسیه، یکی از چالش‌های پیش رو مربوط به حداقل سرمایه لازم برای صادرات بوده است. بسیاری از افراد، بازرگانان و تجار به دنبال این هستند تا با حداقل سرمایه ممکن صادرات پرسود و موفقی داشته باشند؛ به همین دلیل یکی از سوالاتی که ممکن است ذهنشان را درگیر کرده باشد، حداقل سرمایه لازم برای صادرات می باشد.

درواقع صحبت درباره میزان حداقل سرمایه لازم برای صادرات به روسیه تا حدودی سخت است. چرا که قیمت کالاها و محصولات همیشه ثابت نیست و ممکن است بنا بر دلایلی همچون تحریم‌ها، محدودیت کالا و … با تغییرات قابل توجهی همراه باشد.

با این حال دانستن برخی از فاکتورها برای به حداقل رساندن سرمایه لازم جهت صادرات بسیار ضروری است. یکی از مهم‌ترین فاکتورها نوع کالا و محصولی است که قصد دارید آن را به کشور روسیه صادر کنید. فاکتور بعدی مسئله مجوزها و مقدمات صدور کالا است که به طبع با هزینه همراه است. علاوه بر این هزینه های حمل‌ونقل، نگهداری، گمرگ و … نیز بر میزان سرمایه لازم می افزاید. به طور مثال در صادرات میوه به روسیه می توان کیوی را مثال زد که قیمت هر کیلو آن برای صادرات به روسیه در حدود 2 یورو تخمین زده شده است.

غیر از این موارد و فاکتورهایی که ذکر شد، آگاهی از برخی اصطلاحات برای صادرات به روسیه و حداقل سرمایه از جمله مواردی است که دانستن آن اهمیت بسیاری دارد. این اصطلاحات به اختصار عبارتند از:

 • تعرفه یا حقوق ورودی: تعرفه یا حقوق ورودی عبارت است از مبلغی که معمولاً به شکل مالیات و عوارض، از جاب دولت به دلایلی همچون مالی و حمایت دریافت می‌شود. در ضمن به این مورد اصطلاحاً حقوق گمرکی هم گفته می‌شود.
 • تعرفه ارزشی: به تعرفه گمرکی گفته می‌شود که بر اساس ارزش کالا اخذ می‌شود.
 • تعرفه ثابت: به تعرفه‌ای گفته می‌شود که بر اساس مقدار آن کالا و یا تعداد و وزن آن اخذ می‌شود.
 • تعرفه مرکب: تعرفه مرکب عبارت است از ترکیب تعرفه ثابت با تعرفه ارزشی که اخذ می‌شود.
 • تعرفه یک ستونه: تعرفه‌ای بدون تبعیض است و برای تمامی کالاها و کشورها مقدار ثابت و مشخصی دارد.
 • تعرفه دو ستونه: در این نوع تعرفه هر کالایی دو نوع عوارض و حقوق گمرکی مشخص دارد.
 • تعرفه سه ستونه: این نوع تعرفه شکل کامل شده و گسترده تعرفه دو ستونه است.

در صورتی که در رابطه با هر یک از این اصلاحات نیاز به راهنمایی داشته باشید، تیم پشتیبانی و کارشناسان ما برای پاسخگویی به شما در خدمت شما هستند.

صادرات پرسود با سرمایه کم به روسیه

کاملاً طبیعی است که برای صادرات به روسیه به دنبال آن باشید تا صادراتی پرسود با سرمایه‌ای کم را تجربه کنید. اما چگونه می‌شود به چنین مقصودی رسید؟ برای رسیدن به چنین هدفی پیش از هر چیز شناخت بازار هدف یا محصول هدف مهم‌ترین مسئله است. طبیعی است کالایی با قیمت اندک و مشتریان زیاد در بازار هدف که کشور روسیه باشد، صادرات پرسود با سرمایه کم را به ارمغان می آورد.

در میان محصولات مختلف و متعددی که از کشورمان به کشور تزارها صادر می‌شود، محصولات کشاورزی، خشکبار و مواد غذایی از جمله کالاهایی هستند که سرمایه‌ی خیلی زیادی نیاز ندارند و از طرفی سودآوری بالایی را برای شما به ارمغان می‌آورند. اگر قصد صادرات موادغذایی به روسیه را دارید با کارشناسان ما مشورت کنید. ما بهترین پیشنهادات را برای ارزآوری بالا و حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه به شما ارائه می دهیم.

لیست صادرات به روسیه

همانطور که اشاره کردیم محصولات و کالاهای مختلف و متعددی سالانه به روسیه صادر می‌شود. با این حال راشاگستر پازیزیک در صادرات مهم‌ترین محصولات و کالاها از ایران به روسیه نقش پر رنگی دارد. برخی از این محصولات و کالاها که در لیست شرکت پاریزیک قرار گرفته‌اند، به اختصار عبارتند از:

 • خشکبار: به طور خاص کشمش، پسته و خرما
 • مواد غذایی: رب گوجه‌ فرنگی، مربا، ارده و زعفران
 • سنگ: به طور خاص سنگ‌های تراولتن و اونیکس
 • مصالح ساختمانی: لوله اتصالات، لامپ، شیرآلات و کلید و پریز
 • محصولات پتروشیمی: گرانول‌ها در گریدهای مختلف، وازلین و پارافین

البته دقت داشته باشید که غیر از این موارد، محصولات و کالاهای دیگری هم به کشور روسیه وارد می‌شود امّا، این موارد از جمله مهم‌ترین محصولاتی بودند که توسط کشور ایران به روسیه صادر می‌شود. غیر از این محصولات، موارد دیگری نیز همانند گوشت تازه گاو، ذغال سنگ، شیر و سایر لبنیات، کاغذ و مقوا، آب معدنی، انواع مبلمان، اسانس‌ها و عرقیجات گیاهان و میوه‌ها، انواع لباس مردانه و زنانه، انواع کفش، انواع میوه‌جات و صیفی‌جات و بسیاری محصولات دیگر از جمله مواردی هستند که به روسیه صادر می‌شوند و واردات آ‌ن‌ها به کشور روسیه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شرایط و قوانین صادرات کالا به روسیه

شاید برای بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی سوال باشد که شرایط و قوانین صادرات به روسیه چگونه است؟

شرایط صادرات کالا به روسیه، مستلزم داشتن اطلاع کافی و دقیق می باشد. هر ساله صادرات به روسیه در حجم بالایی از سمت سایر کشورها انجام می شود که ایران یکی از کشورهای مورد توجه می باشد. تجار ایرانی می توانند با استفاده از قراردادهای فی مابین دو کشور، کالاهای صادراتی خود را آسان تر از گذشته به این کشور صادر کنند. با این حال برای صادرات به روسیه و اطلاع دقیق از تمامی شرایط و قوانین صادرات کالا به روسیه می توانید با کارشناسان پازیریک در تماس باشید تا از جدیدترین قوانین روز روسیه وتبصره های صادراتی، همچنین حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه  مطلع شوید.

 

مراحل صادرات کالا به کشور روسیه

صادرات کالا به روسیه دارای مراحلی است که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم:

 • یافتن خریداران یا بازاریابی محصول با معرفی آن در بازار روسیه
 •  معرفی کالا و محصول در بازارهای روسیه
 • مشتری یابی و فروش کالا در روسیه
 • تهیه پیش فاکتور یا پروفرما برای کالا توسط صادرکننده
 • درج تمامی اطلاعات محصول را بر روی آن به زبان روسی و انگلیسی
 • بسته بندی محصول به صورت استاندارد و طبق میل مشتری روسی
 • انتخاب کم هزینه ترین روش حمل و نقل
 • تعیین قیمت نهایی کالا از طریق کمیسیون قیمت گذاری
 • اخذو ارسال مجوزهای لازم
 •  ارزیابی و پلمپ کالا در گمرک
 • صادر نمودن جواز صادراتی برای کالا
 • ارسال و صادرات کالا به روسیه

 

اقلام و کالاهای صادراتی مهم ایران به کشور روسیه

هر ساله محصولات و کالاهی مختلفی از ایران به روسیه صادر می شود. کشور ما پتانسیل صادرات اقلام مختلفی مانند انواع خشکبار، میوه، صادرات مرکبات به روسیه، محصولات کشاورزی و خوراکی، برخی از مصالح ساختمانی،مواد شیمیایی و …  را دارد. انواع سنگ ها، برخی از داروها، پلاستیک و… نیز جزوی از محصولات صادراتی ایران به روسیه می باشند که بازرگانان به دنبال صادرات آنها به روسیه هستند. ایران به دلیل شرایط آب و هوایی، زیرساخت خوبی جهت صادرات میوه به روسیه و انواع محصولات کشاورزی به این کشور را دارد.

تنوع بالا در تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی، سبب شده‌ تا ایران به یکی از مهمترین صادرکنندگان کالا به روسیه باشد. جهت اطلاع از اقلامی که به حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه نیاز دارد، پازیریک در خدمت شماست.

پارامترهای تعیین کننده حداقل سرمایه صادرات کالا به روسیه

همواره بازرگانان به دنبال کاهش هزینه های صادرات به روسیه هستند. اما چه پارامترهایی سرمایه لازم جهت صادرات کالا به این شکور را تعیین می کنند؟ آیا با شناخت آنها می توان هزینه های انتقال و صادرات را کاهش داد؟

مهمترین پارامترهای تعیین کننده حداقل سرمایه صادرات کالا به روسیه عبارتند از:

 • نوع کالا
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه نگهداری
 • هزینه گمرک
 • تعرفه ارزشی
 • تعرفه ورودی
 • مج

صادرات به روسیه با کمترین سرمایه

برخی از بازرگانان از اهمیت مشاوره گرفتن در جهت صادرات موفق به روسیه غافل می باشند. در حالی که مشورت با متخصصان و کارشناسانی که به خوبی با قوانینی صادراتی آشنا هستند و راههای ارسال کالا را بادقت بررسی می کنند، می تواند در کاهش هزینه های صادراتی بسیار موثر واقع شود.

شرکت راشا گستر پازیریک با سالها تجربه صادرات به روسیه در زیمنه های مختلف همچون صادرات میوه به روسیه، صادرات انواع خشکبار و مواد غذایی، حواله جات ارزی و سایر خدمات یکی از بهترین مشاوران در زمینه صادرات به روسیه می باشد که با ارائه راهکارهای مفید مراحل + شرایط صادرات به روسیه می تواند به کاهش هزینه ها و در نتیجه حداقل سرمایه برای صادرات به روسیه به شما کمک کند. فقط کافیست با ما در تماس باشید.

5 پاسخ

 1. سلام
  وقت بخیر
  من به خرما دسترسی به نسبت آسانی دارم
  اگر فرصت همکاری با شما پیش بیاد میتونید کمک کنید که با همدیگه کار کنیم

 2. سلام من یه بازرگان تازه کارم کارت بازرگانی حقوقی وحقیقی دارم میشه کمک کنید تا کار تجارت یاد بگیرم ویا باشما همکاری کنم

  1. با سلام و درود حضور شما دوست عزیز
   جهت مشاوره تخصصی و حرفه ای می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *