موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

ساعت و وقت محلی روسیه

روسیه کشور پهناوری است که ۹ منطقه زمانی دارد. از کالینینگراد (بخش اروپایی روسیه) که ۱ ساعت از وقت مسکو عقب تر است تا ماداگان (شرق روسیه) که ۸ ساعت از وقت مسکو جلوتر است. بنابراین اختلاف ساعت شهرهای روسیه متفاوت است اما به طور کلی....
شرکت راشا کستر پازیریک
ساعت و وقت محلی روسیه

راهنمای مطالعه

یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام سفر به روسیه باید به آن توجه کنید، دانستن ساعت در روسیه و اختلاف ساعت ایران با این کشور است. اختلاف ساعت ایران و روسیه تنها برای افرادی که قصد سفر دارند، مهم نیست بلکه برگزاری جلسات کاری و یا تحصیلی غیر حضوری، همچنین جهت دنبال کردن برنامه ای در روسیه و یا حتی برای برقراری تماس با شخصی در روسیه باید به تغییر ساعت در روسیه دقت نمود و دانست که زمان در روسیه هم اکنون چند است!

ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه

اختلاف ساعت ایران و روسیه چقدر است؟

روسیه کشور پهناوری است که ۹ منطقه زمانی دارد. از کالینینگراد (بخش اروپایی روسیه) که ۱ ساعت از وقت مسکو عقب تر است تا ماداگان (شرق روسیه) که ۸ ساعت از وقت مسکو جلوتر است.

بنابراین اختلاف ساعت شهرهای روسیه متفاوت است اما به طور کلی اختلاف ساعت ایران و مسکو نیم ساعت می باشد. یعنی ساعت روسیه یک و نیم ساعت از ایران عقب تر است. به عنوان مثال اگر در ایران ساعت ۱۰:۳۰ باشد در روسیه ساعت ۹ است. بدین صورت اختلاف ساعت ایران و روسیه (مسکو) را می توانید محاسبه کنید.

ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه

ساعت جهانی (UTC) و ساعت گرینویچ (GMT)

به منظور تعیین ساعت دقیق در کشورهای مختلف دنیا، ساعت (UTC) یک استاندارد پذیرفته شده در جهان می باشد تا دقیق ترین ابزار برای تعیین زمان در سایر کشورها باشد. ساعت جهانی (UTC) به طور متوسط ۰/۹ ثانیه با ساعت گرینویچ اختلاف دارد که قابل چشم پوشی است و تقریبا میتوان این ۲ ساعت را همزمان دانست.

روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان بیش از ۱۶۰ درجه طول جغرافیایی و ۱۰ منطقه زمانی را شامل می شود که همین موضوع باعث شده تا اختلاف ساعت شرق و غرب روسیه، یعنی اختلاف زمانی در منطقه مسکو با شرقی ترین نقطه روسیه ۹ ساعت باشد!

ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه
ساعت و وقت محلی روسیه

اختلاف ساعت ایران با شهرهای روسیه

از آنجایی که روسیه بسیار وسیع است، شهرهای روسیه در مناطق زمانی مختلف قرار دارند. بر همین اساس هریک از شهرهای آن دارای اختلاف زمانی با یکدیگر هستند. در ادامه اختلاف ساعت ایران با چند شهر مهم روسیه در نیمه دوم سال درج شده است. بیشترین اختلاف ساعت در روسیه در حدود ۹ ساعت می باشد. به طور مثال ساعت مسکو به وقت ایران بدین شکل است که اگر ساعت تهران ۲۱ باشد، زمان در مسکو, روسیه هم اکنون در حدود ۲۰:۳۰ دقیقه است.

  • اختلاف ساعت ایران و مسکو: نیم ساعت عقب تر از ایران
  • اختلاف ساعت ایران و سن پترزبورگ: نیم ساعت عقب تر از ایران
  • اختلاف ساعت ایران و اولیانوفسک: نیم ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و آستراخان: نیم ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و ایرکوتسک: ۴:۳۰ ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و ولگوگارد: نیم ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و کراسنویارسک: ۳:۳۰ ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و نووسیبریسک: ۳:۳۰ ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و پکاترینبورگ: ۱:۳۰ ساعت از ایران جلوتر
  • اختلاف ساعت ایران و تومسک: ۳:۳۰ ساعت از ایران جلوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *