موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

کشاورزی پیشران اقتصاد روسیه/ صادرات امسال به 30 میلیارد دلار می‌رسد

شرکت راشا کستر پازیریک
کشاورزی روسیه

راهنمای مطالعه

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، «ویکتوریا آبرام چینکو»، معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی روسیه به بازارهای جهانی با قدرت ادامه دارد و تا پایان سال 2021 به قرم 30 میلیارد دلار خواهد رسید.

آبرام چنکو گفت: اولویت نخست ما این است که ابتدا بازار داخل خود را تأمین کنیم و پس از آن، مازاد را به بازارهایی که نیاز دارند صادر کنیم.

خانم آبرام چینکو افزود: روسیه می‌تواند حوزه صادراتی خود را به ویژه در بازارهای آسیا گسترده‌تر کند و جایگاه برندهای داخلی را در بازارهای جهانی ارتقا بخشد.

معاون نخست‌وزیر روسیه افزود: مسیرهای توسعه‌ای که در بخش‌های کشاورزی و صنعتی شامل استراتژی‌های توسعه‌ای کشور تا سال 2030 است مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و براساس آن باید حداقل به ارزش 950 میلیارد روبل معادل 13 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش صنعت جذب شود که این سرمایه‌گذاری می‌تواند 400 هزار شغل ایجاد کند.

براساس آمارهای وزارت کشاورزی روسیه، صادرات روسیه به لطف افزایش افزایش واردات از سوی چین و ترکیه 30 درصد بیشتر شده است. افزایش صادرات محصولات کشاورزی روسیه حدود 30.658 میلیارد دلار در سال 2020 بود. چین و ترکیه بزرگترین خریداران محصولات کشاورزی روسیه هستند و اتحادیه اروپا، مصر، کره جنوبی، آذربایجان، اوکراین، پاکستان، ازبکستان، مانگولیا، مغولستان در بین 10 خریدار بزرگ محصولات کشاورزی روسیه قرار دارند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *