موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

همکاری با هند و چین در اولویت امنیت ملی روسیه

شرکت راشا کستر پازیریک

راهنمای مطالعه

مسکو – ایرنا- «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه سند استراتژی جدید امنیت ملی روسیه را که توسط شورای امنیت ملی این کشور تهیه شده بود، تایید کرد. بر اساس این سند، گسترش همکاری های راهبردی با چین و هند در اولویت سیاست خارجی روسیه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین امروز (شنبه) طی دستوری استراتژی جدید امنیت ملی روسیه را تایید کرد که از بخش های مختلف تشکیل شده و در پورتال اینترنتی اخبار حقوقی روسیه منتشر شده است.

در سند جدید استراتژی امنیت ملی روسیه، حفاظت از مردم روسیه اولویت نخست خوانده شده است.

در این سند بر تمایل و تلاش روسیه برای افزایش اعتماد و امنیت و وضعیت قابل پیش بینی در عرصه بین المللی تاکید شده ، همچنین اتخاذ تدابیر متقابل و مناسب برای تامین و پیشگیری از اقدامات خصمانه که تهدیدی برای امنیت و حق حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه است ، حائز اهمیت عنوان شده است.

  در سند جدید استراتژی امنیت ملی روسیه گفته شده است: باتوجه به استفاده برخی کشورها از فناوریهای اطلاعاتی برای مداخله در امور داخلی روسیه و تعداد قابل توجه حملات هکری به منابع اطلاعاتی این کشور، امنیت سایبری به عنوان اولویت جدید راهبردی روسیه شناخته شده است.

در بخش دیگری از این سند، بر لزوم تامین امنیت اقتصادی روسیه با افزایش قابلیت رقابت اقتصادی و استحکام آن در برابر تاثیرات تهدیدهای داخلی و خارجی تاکید شده است.

«برای خنثی کردن تهدید ناشی از تحریف تاریخ و نابودی معیارهای اخلاقی با تلاش برای اعمال ارزش های بیگانه در عرصه آموزشی، حفظ ارزش های اخلاقی، روحانی و فرهنگی و تاریخی سنتی روسیه، اولویت جدید ملی شناخته شده است.»

در سند استراتژی امنیت ملی روسیه امده است که نیروهای مخرب در داخل و خارج از روسیه در تلاشند تا از مشکلات برای تضعیف وضعیت روسیه استفاده کنند.

بر اساس ایسن سند کاهش سهم دلار در فعالیت های اقتصادی خارجی یکی از راهکار های تضمین امنیت اقتصادی روسیه عنوان شده است.

 سند استراتژی جدید امنیت ملی روسیه را شورای امنیت روسیه در اواخر ماه می تنظیم کرده بود.

سند قبلی استراتژی امنیت ملی روسیه روز ۱۰ دی ماه سال ۹۴ از سوی ولادیمیر پوتین برای اجرا ابلاغ شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *