طرح موضوع باز شدن مرزهای روسیه برروی دانشجویان و تجار ایرانی

شرکت راشا کستر پازیریک
طرح موضوع باز شدن مرزهای روسیه برروی دانشجویان و تجار ایرانی

راهنمای مطالعه

 

کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در صفحه اینستاگرام خود در خصوص طرح موضوع باز شدن مرزهای روسیه برروی دانشجویان و تجار ایرانی در ملاقات اخیر خود با ایگور مارگولوف معاون وزیر خارجه و عضو ستاد کرونای روسیه توضیحاتی به شرح زیر ارائه نمودند:

در ملاقاتی که با آقای مارگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه داشتم در خصوص ورود دانشجویان و تجار بحث و بررسی های گسترده ای را انجام دادم ، در این بررسی ها ایشان گفتند که ما سه شاخصه داریم و ایران در این سه شاخصه نمی گنجد و ما هر روز این شاخصه ها را روزآمد میکنیم و زمانی که ایران این شاخصه ها را داشته باشد ما طبعا مسیر را باز میکنیم .

در موضوع دانشجویان ایشان گفتند که :

برخی از دانشگاهها تقاضای خودشان برای حضور دانشجویان به وزارت آموزش عالی روسیه رایزنی می نمایند و این وزارت خانه درخواست ها را به ستاد مبارزه با کرونا ارسال نمایند ، در حال حاضر نیز رایزنی های فشرده ای را با دانشگاه های روسی در این باره انجام داده ایم و دانشجویان عزیز نیز میتوانند این درخواست را از طریق دانشگاههای خودشان پیگیری نمایند .

 

در خصوص تجار ایشان به بنده توضیح دادند به هر حال سفارت آنهایی که ضرورت دارد را یادداشت بدهد وما به ستاد کرونا اعلام کنیم و در انجا مورد بررسی قرار گیرد .

 

این را نیز من یادآور می شوم که بعضی می گویند چرا با وزارت خارجه مطرح کنید ، باید دانست در سیستم روسية سفارتخانه ها برای انجام هر کاری باید از طریق وزارت خارجه و با هماهنگی وزارت خارجه روسیه انجام شود .

 

در ادامه باید بگویم که :

این نشست، نشستی مهم و سازنده بود چون آقای مارگولوف از اعضای ستاد کرونای روسیه می باشند ، ایشان به من این قول را دادند در اولین حضورشان در ستاد مبارزه با کرونا موضوع ورود هموطنان عزیز مان را مورد بررسی جدی قرار دهند .

 

در موضوع واکسن نیز که با ایشان مطرح کردم ایشان اذعان داشتند که :

در روسیه کمبود تولید وجود دارد و به دلیل این کمبود در حال حاضر هیچ گونه ارسال واکسنی به هیچ کشوری صورت نمی پذیرد و پس از بهبود روند واکسیناسیون در کشور ایشان به تعهدات خود که با آن پایبند هستند متعهد خواهند بود.

 

باید در نظر داشت که ما در حال انجام فرایند تولید مشترک با کشور روسیه هستیم و این فرایند گامی به جلو برای جمهوری اسلامی می باشد و در پایان نیز من از ایشان خواستم تا موضوعات مورد بحث را به آقای لاوروف در میان بگذارند در همین رابطه ایشان توضیح دادند که آقای لاوروف و آقای نخست وزیر و سایر ارگانهای مربوطه از تعهدات داده شده آگاهی کامل دارند و به زودی به تعهدات خودت عمل خواهند نمود” .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *