موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

خانه نوآوری ایران در روسیه افتتاح شد

شرکت راشا کستر پازیریک
خانه نو آوری در مسکو افتتاح شد

راهنمای مطالعه

مسکو – ایرنا – در راستای ایجاد شبکه نوآوری ایران در سراسر جهان امروز دوشنبه چهارمین خانه نوآوری ایران در مسکو پایتخت روسیه با حضور مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری و کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه افتتاح شد .

به گزارش ایرنا از مسکو، «مهدی قلعه نوی» رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری در مراسم افتتاح ابن خانه اظهار داشت: این چهارمین خانه نوآوری ایران در روسیه است که راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: خانه های نوآوری ایران قبلا در کشورهای چین، کنیا و سوریه و راه اندازی شده بود.

قلعه نوی اظهار داشت: در این سفر ۳۵ شرکت دانش بنیان محصولات خودشان را در این خانه به نمایش می گذارند و انها این فرصت را خواهند داشت تا شریک های تجاری خود را در روسیه پیدا کنند.

وی گفت: روسیه به عنوان یکی از کشورهای اتحادیهٔ کشورهای مستقل همسود یا کشورهای مستقل مشترک‌المنافع ظرفیتی راهبردی دارد تا شرکت های دانش بنیان ما محصولات خود را به فروش برسانند و قابلیت صادرات مجدد به کشورهای همجوار را نیز داشته باشند.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در واقع در کشور حدود شش تا هشت هشت هزار شرکت دانش بنیان داریم که ظرفیت های قابل توحهی برای عرضه محضولات هم در داخل کشور هم در بازار های بین المللی دارند و یکی از اهداف صادراتی ایران روسیه، هند و چین و دیگر کشورهای منطقه است و امیدواریم با افتتاح خانه نوآوری فرصت جدیدی برای شرکت های دانش بنیان فراهم شده باشد.

وی بیان کرد: این رشد الزامی ایجاد کرد که محصولات دانش بنیان ایرانی وارد بازارهای بین المللی شوند. رشد صادرات محصولات دانش بنیان بین ۲ تا ۳ درصد محصولات صادراتی کشور بوده است و باید با ابزارهایی که در اختیار داریم این رشد را افزایش دهیم.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان سربازان بخش علوم و فناوری هستند افزود: سفارت ایران در روسیه برای کمک به توسعه فعالیت های دانش بنیان و حضور چشمگیر آنها در این کشور آماده است.

وی به اهمیت اتحادی اقتصادی اوراسیا که روسیه عضو مهم ان است اشاره کرد و گفت بیش از 40 کشور برای این اتحادیه اعلام کردند که فرصت های مهمی برای ‌ شرکت های ایرانی است

وی گفت اقتصاد ایران و روسیه موازی نیستند بلکه این کشور بازار مناسبی برای عرضه کالاهای ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *