توسعه شبکه زیرساختهای حمل و نقل گیلان و آستراخان

شرکت راشا کستر پازیریک

راهنمای مطالعه

توسعه شبکه زیرساختهای حمل و نقل گیلان و آستراخان

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با ایگور بابوشکین استاندار آستراخان در دفتر وی دیدار و به گسترش روابط دو طرف تأکید کرد.

در این دیدار که طرفین به ایجاد راهکارهای مشترک و تسهیل روابط تجاری برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی پرداختند، تأکید به توسعه شبکه زیرساختی در بخش حمل‌ونقل دریایی و لجستیکی و راه‌های گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور از موضوعات مهم دیگری برای آینده تجارت دو استان بود که مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

 

ساخت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان

استاندار آستراخان روسیه در این نشست با ابراز خرسندی از توسعه روابط ایران و روسیه و خصوصاً استان‌های گیلان و آستراخان با توجه به روابط اقتصادی و بازرگانی قدیمی با یکدیگر اظهار کرد: در شرایط سخت فعلی حجم تجارت آستراخان با ایران در سطح قابل‌قبولی قرار دارد و این حجم از تجارت می‌تواند دامنه فعالیت بیشتری را به همراه داشته باشد که برای رسیدن به این هدف تلاش خواهد شد.

استاندار آستراخان با ارائه پیشنهاد ایجاد مرکز لجستیکی ایران در منطقه_ویژه_اقتصادی لوتوس آسترخان افزود:مرکز لجستیکی ایرانی در منطقه لوتوس می‌تواند گسترش فعالیت‌های اقتصادی و تجاری ما را با گستردگی بیشتری از تجارت روبرو کند.

منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روابط خوبی دارند

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه و رئیس اتاق بازرگانی گیلان نیز با تقدیر از طرف روسی برای صدور مجوز هیئت ایرانی در شرایط پاندمی کرونا ویروس جهت سفر به روسیه اظهار کرد: در شروع تهاجم ویروس کرونا اکثر کشورهای همسایه مرز خود با ایران را بستند، اما روسیه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را با ایران باز نگه داشت و این مسئله باعث شد حجم تبادلات تجاری‌ ما افزایش یابد.

هادی تیزهوش تابان با اشاره به ساخت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان گفت: قرار است یک شرکت ایرانی بخشی از طبقه اول سرای تجاری ایرانیان در آستراخان را برای فروش کالاهای ایرانی به شکل خرده‌فروشی و عمده‌فروشی تأسیس کند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت هم‌اکنون در حال ارسال کالاها به روسیه است، بیان کرد: در آینده نزدیک راه‌آهن رشت به بندر کاسپین متصل خواهد شد که در این راستا کشتی‌ های رو-رو باید در مسیر دریای کاسپین فعال‌تر عمل کند.

به گفته تیزهوش تابان منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روابط خوبی دارند و این دو منطقه می‌توانند در گسترش روابط دو کشور تأثیرگذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *