موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

اقامت دانشجویان خارجی محصل در روسیه تسهیل می گردد

شرکت راشا کستر پازیریک
تسهیل اقامت دانشحویان

راهنمای مطالعه

دولت روسیه لایحه تسهیل مراحل اقامت دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این کشور را تصویب کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک، در حال حاضر دانشجویان خارجی که در دانشگاه های روسیه تحصیل می کنند، در سهمیه تعیین شده به طور کلی اجازه اقامت موقت دریافت می کنند.

 

دولت روسیه لایحه ای را تصویب کرده، که هدف آن ساده سازی مراحل اقامت دانشجویان خارجی در دانشگاه های روسیه است. روز یکشنبه در وب سایت کابینه گزارش شد: در تصمیمی که پس از جلسه کابینه وزیران در ۱۰ ژوئن اتخاذ شد، تصویب پیش نویس قانون فدرال و ارائه آن به دومای دولتی طبق روال تعیین شد. همانطور که در دولت ذکر شد، در حال حاضر اتباع خارجی که در دانشگاه های روسیه تحصیل می کنند، به طور کلی در سهمیه تعیین شده اجازه اقامت موقت در روسیه را دریافت می کنند.

 

کابینه وزیران تأکید کرد: معرفی نوع جدیدی از اجازه اقامت موقت (اِر.وِ.پِ)، تحصیلات عالیه در فدراسیون روسیه را برای شهروندان خارجی آسان تر می کند و در عین حال شرایط قانونی را برای ثبت نام موثر مهاجرت این شهروندان ایجاد می کند.

 

دو لایحه همراه نیز تصویب شد، طبق یکی از آنها مالیات دولتی برای صدور مجوز اقامت موقت در فدراسیون روسیه به منظور کسب تحصیل، به قیاس با میزان مالیات عمومی دولت در منطقه، به میزان ۱.۶ هزار روبل تعیین خواهد شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *