موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

اولین نمایشگاه اوراسیا در ایران

شرکت راشا کستر پازیریک

راهنمای مطالعه

نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در اردیبهشت ماه سال آینده در تهران، تمرینی مناسب برای ورود موفق به تجارت آزاد در منطقه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ساتکاب، خبر برپایی نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در اردیبهشت ماه سال آینده در تهران، فرصتی برای معرفی ظرفیتهای تولیدی و صادراتی کشورهای عضو، به ویژه «ایران» خواهد بود.

بنا به تحلیل کارشناسان، برقراری مبادلات تجاری بین این کشورها بر اساس «تجارت آزاد» چشم اندازی مطلوب برای توسعه صادرات و حمایت از تولید داخلی ترسیم کرده و ایران نیز در این راستا با انجام اقداماتی در حوزه های مختلف گردشگری، عمران، انرژی ( به ویژه برق و توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی) ، در صدد افزایش درآمد ارزی در این زمینه است.

«تحریم»، «شیوع کرونا» از جمله موانعی محسوب می شوند که با وجود پیوستن ایران به «اتحادیه اورسیا»، امکانِ معرفی توانمندی های صنعتی و تولیدی ایران را به شکل مطلوب فراهم نساخت.

برپایی نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در اردیبهشت ماه سال آینده در تهران، فرصتی طلایی در اختیار بخش خصوصی و همچنین دولتی قرار می دهد تا بتوانند زمینه همکاری های مشترک میان کشورها را بیش از پیش ارتقاء دهند.

رقابت پذیر کردن محصولات، برندسازی، کسب اعتبار برای محصولات تولیدی ایران، افزایش درآمدهای ارزی، رونق اقتصادی از جمله مهمترین شاخص هایی است که باید از دلِ برپایی این نمایشگاه به آن دست یافت.

رونق صادرات خدمات فنی مهندسیِ صنعت برق به کشورهای مذکور و همچنین توسعه همکاری ها در این صنعت با توجه به اقبالِ خوب مردم و فعالان اقتصادی دیگر کشورهای عضو، از کالاهای ایرانی، یکی از نقاط قوتی محسوب می شود که تا کنون به خوبی عملیاتی شده است.

آنچه بدیهی است؛ برای ایجاد یک زنجیره مناسب از تولید تا صادرات، ضرورت دارد به نیازهای متنوع منطقه ای و بین المللی در استقبال از محصولات تولیدی، توجه ویژه ای شود، چرا که؛ یکی از عوامل کاملا موثر در کاهش آثار تحریم ها؛ “ایجاد ظرفیت های پایدار صادراتی در کشور های دوست و همکار است.”

برگزاری این نمایشگاه و نمایشگاه های مشابه آن، حاصل دیپلماسی اقتصادی مناسبی است که به عنوان یک حلقه ارتباطی در راستای همگرایی اقتصادی متمرکز بر تقویت روابط مشترک فی مابین کشورها انجام شده است.

تقویت ارتباط با کشورهای دیگر و همچنین توسعه صادرات غیر نفتی و شناخت ظرفیتهای اقتصادی جدید برای فعالان اقتصادی ایران از رهآوردهای نمایشگاه بین المللی اوراسیا در اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود . به گفته برگزارکنندگان، این رویداد صنعتی و نمایشگاهی برای اولین بار با اتکاء به توانمندی فعالان تولیدی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و اثرات مثبتی برای آینده اقتصادی کشور خواهد داشت.

ساتکاب تا کنون، برای تسهیل حضور صنایع آب و برق ایران در بازار کشورهای منطقه و از جمله اتحادیه اوراسیا، اقدام به راه اندازی دفاتر صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کرده است.

با توجه به اهمیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا، نخستین مرکز ساتکاب برای تقویت ارتباط صنایع آب و برق با کشورهای این اتحادیه، در منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی شده و به زودی در مناطق آزاد ارس و چابهار نیز به عنوان پشتیبان این منطقه فعال خواهد شد.

بدیهی است، اگر از تجهیزات استاندارد و مورد قبول و توافق این منطقه برای صادرات استفاده نکنیم طبیعتا تبدیل به وارد کننده صرف و بازار مصرفی خواهیم شد.

مطمئنا عملکرد هر چه مناسبت‌تر ایران در این بخش همزمان با برگزاریِ نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در اردیبهشت ماه سال آینده در تهران، تمرینی خوب برای ورود موفق به تجارت آزاد در منطقه خواهد بود.

گفتنی است؛ اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال 1400 ( 18 لغایت 21 ماه می 2021) در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *