موبایل: ۰۹۱۲۲۱۸۳۶۵۳

۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰

info@pazirik.org

دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو روسیه

یکی از دانشگاه های مهم در کشور روسیه دانشگاهی است ملی تحقیقاتی به نام دانشگاه پیراگووا در شهر مسکو روسیه که یک مرکز آماده سازی محققین در رشته های پزشکی؛ دندان پزشکی؛ روانپزشکی می باشد که هرساله بیش از 10000 متقاضی در برنامه های اموزشی این دانشگاه به تحصیل می پردازند.

این دانشگاه بیشتر از 150 کلینیک پزشکی و دو مرکز تحقیقاتی تحت پوشش دانشگاه پزشکی ملی تحقیقاتی پیراگووا (پیراگوف) در شهر مسکو مشغول به فعالیت هستند . دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا تنها دانشگاه در روسیه می باشد که عنوان بین المللی و تنها دانشگاهی است که برنامه های اموزشی دو دیپلم (دیپلم روسی به علاوه دیپلم از یک دانشگاه در اتحادیه اروپا) را به فارغ التحصیلان خود ارایه می نماید. در حال حاضر دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا برنامه دو دیپلم در رشته پزشکی مشترک با دانشگاه میلان ایتالیا را دارد.

دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگوف در فهرست دانشگاه های مورد قبول ایلتس است و حق برگذاری انحصاری امتحان ایمت (تست بین المللی پذیرش پزشکی ، کمبریج) در فدراسیون روسیه و کشور های مشترک المنافع را دارا می باشد . همچنین این دانشگاه پزشکی مستقر در مسکو تنها دانشگاه در فدراسیون روسیه است که عنوان دانشگاه ملی تحقیقاتی را برای خود متصور میشود!

سرگئی اناتولیویچ لوکیانوو دکترای زیست شناسی متولد 1963 ریاست این دانشگاه را از سال 2016 تا به امروز به عهده دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی و شناخته شده در رشته های پزشکی و علوم پزشکی در کشور روسیه شناخته می شود.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه پزشکی تحقیقاتی پیراگوا (پیراگوف)

تحصیل دراین دانشگاه در رشته های پزشکی شش ساله می باشد

همچنین تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه پیراگووآ (پیراگوف) پنج سال 

در رشته داروسازی نیز پنج سال می باشد.

مدت تحصیل در رشته روانپزشکی دانشگاه پیراگووا (پیراگوف) نیز پنج ونیم ساله می باشد

دروس به زبان روسی برای دانشجویان برگذار می شود.

تاریخچه دانشگاه پزشکی پیراگووا (پیراگوف)

تاریخچه ی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا به سال 1906 میلادی بر می گردد که به دوره های پزشکی زنانه می پرداخت که بعد ها به دانشگاه تبدیل شد و در سال 1956 نام جراح معروف کشور روسیه یعنی نیکولای ایوانویچ پیراگووا بر آن نهاده شد.

پیراگوو از پایه گذاران اصلی جراحی نظامی است. او ابزار الات بسیاری برای جراحی نظامی اختراع کرده است. دانشگاه ملی تحقیقاتی پیراگووا مسکو به دومین دانشگاه دولتی مسکو معروف است.

پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

رنکینگ جهانی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا (پیراگوف) مسکو:

دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا (پیراگوف) مسکو براساس سیستم رتبه بندی تایمز در سال 2020 رتبه 1001 را در بین دانشگاه های پزشکی جهان دارا می باشد.

همچنین این دانشگاه بر اساس سیستم رتبه بندی کیو اس در سال 2020  در رتبه ی 451 جهان قرار دارد.

لازم به ذکر است دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا بر اساس سیستم رتبه بندی راوند در سال 2019 رتبه 44 در جهان و رتبه 16 در روسیه دارا بوده است

وضعیت خوابگاهی دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف) به چه صورت می باشد؟

این دانشگاه دارای بخش خوابگاهی مناسبی در شهر مسکو می باشد و دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو دارای چهار ساختمان خوابگاهی با ظرفیت 3280 برای دانشجویان می باشد که میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از کم و کاست خوابگاهی این دانشگاه مطلع شوید

قیمت خوابگاه برای دانشجویان خارجی ماهانه 1638 روبل است و اتاق ها ظرفیت 3 و 4 نفری دارد. همچنین تمامی وسایل زندگی برای دانشجویان در این خوابگاه محیا می باشد و اتاق ها از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.